Gudeljmeister! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.01.15. | 21:40

Srpski reprezentativac najzaslužniji za pobedu AZ Alkmara

Gudelj slavi sa saigračima

Dva vezana poraza u ligi malo su pokolebala planove AZ Alkmara u borbi za vrh, ali uspeli su igrači Jona van der Broma da spreče ulazak u eventualnu krizu rezultata, pošto su na svom terenu savladali Dordreht sa 2:0.

Domaćin je do pobede uz blagu pomoć golmana Kurta, koji nije uspeo da se izbori sa klizavom loptom i blagim snežnim pokrivačem, koji je donekle pokrivao teren AFAS stadiona.

Prvi put Dordreht je kapitulirao u 25. minutu, kada je Tanković odlično uposlio Poulsena, a ovaj iskoristio klizav teren i lako savladao protivničkog čuvara mreže.

Iako su se gosti dobro držali u nastavku meča, prosto nisu imali pravi odgovor na brojne napade rivala i u 51. minutu mreža se ponovo zatresla. Strelac je bio srpski reprezentativac Nemanja Gudelj, vrlo lepim udarcem sa nešto više od dvadesetak metara od gola, a Kurto je ponovo bio nesiguran...

Fudbaleri Kambura odneli su vrlo važan bod sa gostovanja Den Hagu, uprkos tome što su dva puta gubili - 2:2.

Domaćin je poveo već u 1. minutu posle gola Van Dujnena, ali je u 36. Ogbeče uspeo da poravna rezultat. Ipak, samo nekoliko momenata kasnije Alberg je ponovo doveo Den Hag u prednost, da bi Ogbeče ponovo zablistao i Kambur ostavio u trci za plej-of.