"Eldin Jakupović"

Halov junak je Eldin Jakupović! Mati skinuo gol sa crte i omađijao mrežu, Markec umalo matirao De Heu - Hal uzeo bod (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 01.02.17. | 22:59

Stouk i Everton remizirali u poslednjoj utakmici večeri - 1:1

Eldin Jakupović

Malo je svetlih tačaka u tmurnoj sezoni koju proživljavaju fudbaleri Hala, ali ako je neko zaslužio da bude heroj na Teatru snova i Tigrovima donese zlata vredan bod u borbi za opstanak onda je to golman Aldin Jakupović! Bosanskohercegovački čuvar mreže postao je apsolutni junak Hala na jednom od najtežih gostovanja, pošto je omađijao mrežu i sprečio Mančester junajted da stigne do laka tri boda! Mančester junajted - Hal 0:0.

So na otvorenu ranu Junajteda sipao je Jakupović, pošto je svojim briljantnim paradama sprečio jednog ligaškog protivnika da ne postigne gol još od 20. avgusta i gostovanja Svonsiju na Libertiju (0:2).

U moru prilika koje je Junajted imao, verovatno najvažniju propustio je Huan Mata u 73. minutu utakmice. Izborio se Mata za slobodan prostor tokom akcije koja je mnogo obećavala, dobio upotrebljivu loptu i nalazio se praktično na metar i po od gola. Smireno je uputio udarac, ali je Jakupović u poslednjem trenutku „skinuo“ pogodak sa gol linije!

Bio je to trenutak koji je odredio dalji tok utakmice i usmerio ga ka Halovom bodu. Mada su Đavoli vršili strahovit pritisak na protivničku odbranu sve do poslednjeg sudijskog zvižduka, Jakupović nije dozvolio da nijedna lopta prođe iza njegovih leđa. Zbog toga je imao čak tri vrhunske intervencije u pet minuta sudijske nadoknade vremena - Ibrahimoviću, Pogbi i Rohu.

Lazar Marković je upisao svoj premijerligaški debi u dresu Hala i samo nekoliko centimetara delilo ga je od toga da stane rame uz rame sa Jakupovićem. Igrao se 86. minut utakmice kada je Marković prihvatio loptu na ivici šesnaesterca, ali mu se na putu do gola isprečila stativa. David De Hea bio je bespomoćan u toj situaciji...

Nikako da prođe Stoukova kriza rezultata na Britaniji. Doduše, nije Everton tim protiv kojeg se razbija maler, ali Potersi su ponovo remizirali na svom terenu. Četvrti put u poslednjih pet ligaških utakmica, a drugi put uzastopno rezultat je bio 1:1.

A sve je počelo fantastično po domaćina. Već u sedmom minutu pukla je kontra iz koje je Stouk poveo. Marko Arnautović našao je slobodnog Pitera Krauča u protivničkom šesnaestercu, a dugonogom centarforu nije bilo teško da postigne svoj 100. premijerligaški pogodak u karijeri.

Odgovor gostiju usledio je tako što je Rajan Šoukros zapravo častio goste iz Liverpula. Nenamerno, ruku na srce, ali nije uspeo na vreme da izbegne hitac Šejmusa Kolmana, koji je nedugo zatim otišao iza leđa golmana Granta.

Što se golova tiče, to je bilo sve. Ali, uzbuđenja nije manjkalo na Britaniji. Doduše, rezultat se nije menjao.