""
""

HAOS U TURSKOM DERBIJU: Navijači uleteli na teren, tukli se stolicama i prekinuli meč! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.09.13. | 20:29

Gest Felipea Mela, koji je po isključenju u 94. minutu podigao svoj dres ka pristalicama Bešiktaša izazvao je pravu erupciju, a igrači Galate su jedva izbegli linč

Stadion Ataturk u Istanbulu nije dočekao kraj velikog derbija između Bešiktaša i Galatasaraja! Utakmica je posle 94 paklenih minuta prekinuta zbog više nego bezobraznog gesta Felipea Mela, koji je po dobijanju direktnog crvenog kartona podigao svoj dres u pravcu gde se nalaze najvatreniji Orlovi i izazvao pravi haos! Navijači su flašama i raznoraznim predmetima obasuli Brazilca, ali to nije bio kraj. Istog trenutka reagovale su i pristalice Galatasaraja, a kompletna ludnica i havarija se sa tribina premestila na sam teren. Gotovo pola stadiona je uleteo na travnjak, ljuti rivali su jedni druge gađali stolicama, ubrzo su pristigli i pripadnici policije, ali to nije mnogo pomoglo. Igrači i sudije su momentalno otišli u svlačionicu, a nemile scene se nisu smirivale. Veliki broj besnih navijača ustremio se ka tunelu kako bi linčovali goste, ali su "kornjače" sprečile dalji haos! Meč će vrlo verovatno biti registrovan rezultatom koji je bio aktuelan pre prekida, odnosno 2:1 za Galatasaraj...

Što se tiče samih dešavanja na meču, derbi je obilovao šansama na obe strane, igralo se vrlo otvoreno od samog starta, a led je probio domaćin već u 21. minutu. Bešiktaš je brzom kontrom po desnoj strani uhvatio Lavove na spavanju, Atiba Hatčinson je uputio sjajan centaršut koji je maksimalno iskoristio Ugo Almeida, a navijače na Ataturku bacio u trans – 1:0.

Bešiktaš je nastavio sa ofanzivom, a u prvom planu bio je i dalje Almeida, koji nije uspeo da iskoristi još dve dobre prilike do kraja poluvremena. Galatasaraj je svoje šanse imao preko Didijea Drogbe i Veslija Snajdera, ali su obojica bili neprecizni.

Ipak, u drugih 45 minuta dogodio se potpuni preokret. Lavovi su zaigrali još ofanzivnije, presing se igrao gotovo po celom terenu što je vrlo brzo donelo željeni rezultat. Igrao se 59. minut kada je Didije Drogba postigao svoj prvi gol na meču. Bruma je vrlo agresivnom igrom iznudio grešku Kurtulusa, prosledio je do 34-godišnjeg centarfora, a ovaj je bez problema smestio u mrežu!

Svega 14 minuta bilo je potrebno Drogbi da još jednom zatrese mrežu Zengina i donese potpuni preokret rezultata. Još jednom se agresivna igra na protivničkoj polovini isplatila, Snajder je pokupio ničiju loptu, doturio je do Tita i slavlje je moglo da počne! Međutim...