Hečer kao snajperom, Luković kao maljem - Cibona pala u paklu Pionira (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 07.10.16. | 20:44

Crno-beli 3/3 u ovoj sezoni ABA lige - 87:81 protiv Cibosa

Hečer

Partizan i dalje visoko leti na Jadranu. Crno-beli košarkaši su u jednom od derbija trećeg kola Jadranske lige savladali Cibonu sa 87:81 i zadržali maksimalan učinak u ovom takmičenju.
"Neće biti lakih utakmica ove sezone za Partizan" i dobro je znao o čemu govori Aleksandar Džikić pre utakmice sa Cibonom.

Ali je znao i da u svojim redovima ima Vilijama Hečera koji je čini se, Partizanov kapitalac ove sezone. Američki plej je u poslednja dva minuta pogocima sa penala kod rezultata 84:79 sačuvao pobedu crno-belih, a prethodno je prodorima zaludeo rivale. Ukupno je dao 25 poena (6/10 za tri) i udelio šest asistencija.

Delovalo je na kraju treće deonice kada je Partizan vodio sa 70:57 da je pitanje pobednika praktično rešeno, ali to je samo bila optička varka. Na startu poslednjeg kvartala stao je Partizanov šut, a proradio Cibonin.

Željko Šakić i Ante Žižić su demonstrirali silu i uneli dosta nervoze među crno-bele, ali je Uroš Luković ipak fanatičnom odbranom na granici samouništenje i "bananama" za špice zaustavio napad gostiju.

Prilično bojažljivo je Partizan ušao u meč, a izgleda da je trener Džikić bio u pravu kada je rekao da će pojedinim igračima biti potrebno vreme da se naviknu na atmosferu i pritisak koji nosi igranje pred punim tribinama hale Pionir.

Pionir

Takvu situaciju gosti iz Zagreba uspeli su da iskoriste na najbolji mogući način, pošto su u uvodnim minutima dominirali na terenu. Činilo se da su njihove ruke mekše pri šutu i delovali su znatno rasterećenije.

Kada se na to dodao Ante Žižić, supertalentovani mladi centar Vukova sa Tuškanca, nije ni čudo što je Cibona posle samo par minuta imala čak sedam poena prednosti, a ne semaforu je stajalo 4:11.

A upravo je Žižić u tim momentima, kao i tokom cele utakmice delovao kao pravi buldožer koji je rušio sve pred sobom pod košem Partizana i pravio ogromne probleme crno-belima. Pokazao je ovaj 19-godišnji Splićanin da bi u budućnosti mogao da postane jedan od najboljih evropskih centara.

Ipak, kako je vreme odmicalo, tako je Partizan uspeo da zategne igru u odbrani i natera goste da pokušaju da igraju na neke druge opcije. Proradio je šut za tri poena, u prvom poluvremenu crno-beli su ubacili devet dalekometnih hitaca i došli do preokreta.

Branislav Ratkovica je ponovo kao "lepak" uspeo da po ulasku sa klupe poveže igru Partizana u napadu i još jednom pokaže da bi mogao da predstavlja jedno od ključnih pojačanja beogradskog kluba u novoj sezoni.

PARTIZAN - CIBONA 87:81 (25:21, 23:21, 22:15, 17:24)