""

Hibert, Vest i Džordž ugasili vrelinu Majamija! Šampionska velika trojka nemoćna u Indijani! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 11.12.13. | 08:15

Kevin Lav nastavio svoj šou u Minesoti - 26 poena, 16 skokova i sedam asistencija u ubedljivoj pobedi nad Detroitom

U noći između utorka i srede istorija se pisala u Indijani! Po prvi put u istoriji franšize ekipa Indijane upisala je deset uzastopnih pobeda kod kuće, a ništa slađe nema nego kada se ta jubilarna, deseta pobeda upiše protiv vladajućeg šampiona najjače lige sveta - Majami Hita! Rezultat 90:84.

U reprizi finala Istočne Konferencije, u rasprodatoj Lajf Fildhaus Areni, pred gotovo 19.000 navijača, Pol Džordž, Roj Hibert i Dejvid Vest napravili su šou za pamćenje, porazili veliku trojku Majamija - Kralja Džejmsa su sveli na svega 17 poena, dok Vejd i Boš nisu mogli da urade ništa više od onoga što su na meču postigli, i tako postali suvereni vladari Istoka.

Baš kao što to obično biva, Indijana je odigrala nešto lošiju prvu četvrtinu, posle koje je Majami imao 11 poena prednosti (30:19), ali... Nakon toga usledio je nalet domaćina, kojem niko nije mogao da se suprostavi, pa čak ni šampion.

Pad Majamija počeo je u drugom delu druge deonice, kada su Vest i Stivenson započeli ono što su Hibert i Džordž dovršili u drugom poluvremenu. Sredinom treće četvrtine domaćin je napravio seriju 13:5, nakon koje je Indijana došla do rezultata 68:62. Iako je Vrelina na sve načine pokušavao da se vrati u meč, Pejsersi su stoički izdržali svaki nalet rivala i ubeležili desetu pobedu u poslednjih 12 utakmica.

Najefikasniji u ekipi Indijane bio je Hibert sa 24 poena, Džordž i Vest su dodali po 17, a Stivenson 12. Na drugoj strani Džejms je ubacio već pomenutih 17 poena, uz očajan procenat šuta iz igre (6/16), ali je zato imao 14 skokova i šest asistencija. Vejd je takođe postigao 17 poena, uz po šest skokova i asistencija, dok je Boš ubacio 12 koševa.

Kevin Lav nastavlja da oduševljava publiku u Minesoti. Reprezentativac SAD pružio je još jednu sjajnu partiju u ubedljivoj pobedi Vukova nad Pistonsima iz Detroita rezultatom 121:94 i nastavio da vuče svoj tim ka još boljim partijama u nastavku sezone.

Kao po navici, ovo je bila sedma uzastopna pobeda Minesote nad Detroitom, a serija je počela u sezoni 2009/2010, kada je rezultat bio 103:98.

Lav je meč završio sa 26 poena, 16 skokova i sedam asistencija za 30 minuta igre. Odlične role imali su i Martin i Peković sa po 18 poena, dok su ekipu Detroita donekle držali Dženings sa 20, Smit sa 17 i Kaldvel-Poup sa 16 poena.

Za razliku od utakmice sa Torontom, posle koje je povratnik Kobi Brajant rekao da mu je igra "sr...", ovog puta može da bude zadovoljniji. Crna mamba je u porazu Lejkersa od Feniks Sansa rezultatom 114:108 upisao 20 poena. Ipak, ni on nije mogao protiv razigranog Gorana Dragića, koji je meč završio sa 31 poenom, što mu se dešava već treći put ove sezone.