"Aleksandr Hleb"

Hleb pokrenuo lavinu golova Genčlera, Landel prošetao golmana po kaznenom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.03.15. | 14:31

Boje udario rivala glavom i olakšao posao protivnicima, Petrović i Tošić svih 90 minuta na terenu

Aleksandr HlebNe, Aleksandr Hleb nije u penziji, beloruski fudbaler na momente demonstrira svoje umeće i načeo je Erdžijes u demonstraciji sile njegovog Genčlebirligija – 4:2 (2:0), mada glavne zasluge idu dvostrukom strelcu Giju Landelu i isključenom Džonu Bojeu.

Bivši igrač Arsenala je ipak prvi probio odbranu Erdžijesa i u 33. minutu pokazao da i dalje ima mekan dodir pošto je u kaznenom odlično primio loptu i smireno zatresao mrežu.

Pred sam kraj poluvremena Landel je duplirao prednost gostiju posle polukontre, ali je prelomni trenutak meča viđen na startu drugog dela igre kada je Boje izgubio živce i glavom slabo udario Mustafu El Kabira, ali je igrač Genčlera teatralno pao i fudbaler iz Gane je morao u svlačionicu.

Demoralizovani domaćini su do kraja meča pokušavali da odrade posao, a to se vidi i po golu Mervana Čelika u 77. minutu, pošto se reprezentativac Švedske prošetao do gola iako je na prvi pogled bio dobro čuvan.

Gi Lendel je takođe odlučio da stane na muku protivnicima te je samo pet minuta kasnije  nekoliko puta lažirao šut i provozao golmana Erdžijesa po kaznenom.

Pogodak Gurlera u 90. je samo sačuvao delić ponosa domaće ekipe, a za goste su svih 90 minuta igrali Duško Tošić i Raća Petrović.