""
""

HSV gazda severa, Rudnevs i nespretni Volf presudili Verderu! Novi poraz očajnog Štutgarta (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 23.11.14. | 17:31

Tim sa Vezera posle 12. kola ponovo skliznuo u zonu ispadanja

Hamburger gazduje na severu Nemačke! U duelu dva najpopularnija i najuspešnija tima iz tog regiona, u takozvanom Derbiju severa, HSV je slavio rezultatom (2:0) i posle dugo vremena konačno uspeo da pobegne uz zone ispadanja.

Bio je pravi derbi pred prepunim tribinama u Hamburgeru. Feliks Cvajer imao je pune ruke posla. Dosta žustrih startova, bez respekta prema rivalu, sa dosta ritma tokom većeg dela utakmice. Na kraju, jedan od najboljih nemačkih arbitara podelio je čak sedam žutih kartona i jedan crveni.

Domaćin je bio bolji, više držao loptu u nogama, pogotovo u prvom delu, ali odluka je pala tek u samom finišu i to posle dve velike greške gostujućih igrača. Hamburger je poveo u 84. minutu posle auta koji je izveo Gec, lopta je preskočila u petercu jednog defanzivaca Verdera i pala pravo na nogu Letoncu Rudnevsu, koji se lepo snašao i pogodio za 1:0.

Tim iz Bremena tada je morao da krene na sve ili ništa i dobio je - ništa. HSV u drugom minutu nadoknade koristi brzu kontru koju je povukao Lasoga, a golman Verdera Volf nespretno reaguje i sam uteruje loptu u svoju mrežu. Prethodno, Arslan je šutirao sa tri četiri metra, pogodio stativu, a čuvar mreže gostiju u pokušaju da je zaustavi šalje je u gol.

Inače, gosti su utakmicu završili s igračem manje, pošto je Fric u 89. minutu zaradio drugi žuti karton.

Ovo je prvi poraz Verdera otkako je ekipu preuzeo ukrajinski stručnjak Viktor Skripnik, kome je pošlo za rukom u prethodna dva kola ostvari dva trijumfa. Hamburger sada ima 12 bodova i sustigao je na 14. mestu Frajburg, dok je tim sa Vetera skliznuo jednu pozicju niže i sada je u zoni ispadanja.

Zanimljivo, ovo je tek druga pobeda nekadašnjeg šampiona Evrope u Derbiju severa računajući poslednjih sedam susreta. Verder je zabeležio za to vreme pet trijumfa.

Štutgart i posle 12. kola ostaje zakovan za dno tabele. Švabe se nalaze u očajnoj formi i kako trenutno stvari izgledaju biće to žestoka borba za opstanak za izabranike Armina Veha. Bolji od Štutgarta ovoga puta bio je Augsburg rezultatom 1:0. Domaći mogu da se teše činjenicom da su još polovinom prvog dela ostali s igračem manje (Švab isključen), ali slaba vajda od toga. Tri boda Augzburgu doneo je Verheg pogotkom sa bele tačke.

Ovim trijumfom gosti su pretekli Šalke na tabeli i trenutno su na mestu koje vodi u Ligu Evrope.