Hulahan poništio moćno poluvreme Karamela (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.12.15. | 15:29

Norič i Everton remizirali (1:1) u uvodnom meču 16. kola Premijer lige

Izjednačujući gol Hulahana

Dobar meč odigrali su Norič i Everton na prepunom Kerou Roudu, a nakon velike borbe tokom 90 minuta, konačnih 1:1 možda je i najrealniji ishod uvodnog meča 16. kola Premijer lige.

Dva lica Karamela videli smo danas. Sjajno prvo poluvreme ostalo je u senci pada koji su puleni Roberta Martineza doživeli u nastavku, pa moraju na kraju da se zadovolje i jednim bodom. Blistao je Romelu Lukaku. Belgijanac igra u fantastičnoj formi, a sedmu utakmicu uzastopno (ako računamo i Liga kup) uspeo je da se upiše u strelce.

Vodeći pogodak za Everton u 15. minutu pao je nakon trapave reakcije odbrane domaćina koja mu je greškama to omogućila. Đerar Delafeu je sjajno asistirao sa desne strane, a Belgijanac na drugoj stativi matirao golmana Rada i postigao 12. pogodak u Premijer ligi ove sezone.

Bio je to start poluvremena iz snova za Everton, u kojem su mogl id adaju još koji gol. Imali su gosti bar još tri mrtve šanse do odlaska na pauzu, a Lejton Bejns je pogodio stativu u 37. minutu. U nastavku, kao da se tim iz Liverpula izduvao nakon inicijative, pa je Norič preuzeo stvari u svoje ruke.

Već u 47. minutu usledilo je izjednačenje. Nakon kornera sa desne strane Rajan Benet je pokušao glavom, lopta je pala pred gol liniju, a tamo ju je Ves Hulahan nekako umuvao u mrežu za izjednačenje.

Bio je to znak za ofanzivu Noriča, Everton se malo preplašio i povukao, ali domaćini nisu iskoristili podršku navijača da potpuno preokrenu rezultat. Daleko od toga da nisu imali šansu, u 70. minutu Kameron Džerom je promašio nešto što se retko propušta i omogućio Evertonu da odnese bod sa ovog gostovanja.