I dalje je car - Edvin Van der Sar (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 12.03.16. | 18:26

Legendarni holandski golman odbranio penal na debiju za niželigaša u 45. godini

Edvin Van der Sar opet na terenu

Legendarni holandski golman Edvin Van der Sar vratio se na teren posle četiri godine, a debi u dresu četvrtoligaša Nordvijka ostaće upamćen po odbranjenom jedanaestercu koji je omogućio ovom timu da na kraju osvoji bod.

Nordvijk je remizirao protiv ekipe Joden Bojs (1:1), zahvaljujući pogotku Van Dujina u nadoknadi vremena, ali je pitanje da li bi uspeli da ostanu neporaženi da prethodno 45-godišnji golman u finišu prvog poluvremena nije odbranio udarac sa bele tačke fudbaleru Jodena.

Van der Sar nije imao posla ni u drugom poluvremenu, ali je u 73. minutu ipak poklekao posle udarca Moa Belahsena. Ipak, Van Dujinov sjajan šut iz slobodnog udarca u nadoknadi vremena omogućio je legendarnom golmanu da na kraju po dobrom rezultatu upamti ponovni debi i povratak na teren posle četiri godine.

Podsetimo, čelnici Nordvijka su pre nekoliko dana zamolili Van der Sara da im zameni povređenog golmana Mustafu Amezrina, a njegov današnji debi i povratak aktivnom fudbalu privukao je 2.500 gledalaca.