""

Ibra ne mora da brine - Ogustin rešeta kao navijen! Sveci izbušili Fjorentinu, Hoakin posle jednog kontakta lansirao neodbranjiv plotun (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 22.07.15. | 08:45

PSŽ se poigravao sa Ljubičastima, debitovao Stambuli...

Pari Sen Žermen igra najatraktivniji fudbal na pripremama za novu sezonu! Navijači na Internacionalnom kupu šampiona u Severnoj Americi imaju priliku da uživaju u majstorijama pulena Lorana Blana ovih dana, pošto su posle pravog trilera sa Benfikom i pobede rezultatom 3:2 savladali i Fjorentinu sa ubedljivih 4:2!

Kako sada stvari stoje, u slučaju da Zlatan Ibrahimović ovog leta i definitivno napusti Park prinčeva, ni Blan, ni saigrači, a ni navijači neće morati da brinu za to ko će biti nova udarna igla Svetaca, jer to se već zna - Žan Kevin Ogustin! Golobradi 18-godišnjak i najnoviji proizvod akademije francuskog šampiona nastavio je tamo gde je stao u prvom meču na pripremama, samo što je ovog puta protivniku mrežu zatalasao dva puta i pokazao da bi mogao da postane prava golgeterska mađina Svetaca.

Odbrana Fjorentine uspela je da se sačuva naleta protivnika i više od pola sata, ali tim Paula Souze, koji je po prvi put vodio svoj tim na zvaničnoj utakmici, nije mogao da izdrži sve napade. U 35. minutu Van der Vil je proigrao Matuidija koji je hladnokrvnom egzekucijom matirao Tatarušanua i najavio pravu goleadu. Međutim, sve bi bilo drugačije da je Nikolo Faci u 11. minutu pogodio mrežu posle slobodnog udarca sa preko 30 metara! Trap je ovu loptu ispratio samo pogledom, a Faci je umalo slomio stativu...

U 41. minutu Ogustin je duplirao vođstvo posle gotovo savršeno izvršene akcije, a ulogu asistenta preuzeo je Matuidi

Souza je u periodu od 46. do 59. minuta izveo čak šest izmena, a poslednja među njima bio je Hoakin, koji je posle samo jednog kontakta sa loptom podsetio na neka bolja vremena i to kakva je igračina mogao da bude, kada je poslao neodbranjiv plotun u gol nemoćnog Kevina Trapa.

Da je Ibrahimović i dalje gazda u kući Svetaca pokazao je u 69. minutu, kada je Mourin centaršut s leve strane samo jednim dodirom poslao iza leđa nemoćnog Tatarušanua. Nekoliko trenutaka ranije svoj prvi meč u dresu novog kluba odigrao je novi igrač PSŽ-a, Benjamin Stambuli, koji je u 65. minutu odmenio Matuidija

Ipak, laskavu titulu zvezde večeri poneo je Ogustin svojim drugim pogotkom na meču, kojim je Blanu jasno stavio do znanja da može da računa na njega u narednoj sezoni (do sada odigrao tek četiri meča za prvi tim prim. aut.). Konačni rezultat utakmice postavio je Đuzepe Rosi u 79. minutu sa bele tačke.

Interesantno, David Luiz, Edinson Kavani i Tijago Silva meč su posmatrali sa tribina.

------------------------------------

PSŽ – FJORENTINA 4:2 (2:0)
/Matuidi 35, Ogustin 41, 75, Ibrahimović 69 – Hoakin 60, Rosi 79)

PSŽ (4-3-3): Trap (od 65. Sirigu) – Van der Vil (od 65. Sabali), Orije, Kimpembe, Maksvel (od 76. Dinje) – Ongenda, Rabio, Matuidi (od 65. Stambuli) – Ogustin, Ibrahimović (od 70. Baebek), Moura.

FJORENTINA (4-3-2-1): Tatarušanu (od 73. Lecerini) – Faci, Bagadur (od 59. Hoakin), Basanta (od 58. Tomović), Alonso – Vesino (od 73. Rosi), Badelj (od 46. Valero), Hegazi (od 58. Rodrigez) – Rebić (od 73. Iličić), Dijakite (od 46. Babakar) – Gomez (od 46. Bernardeski).

Zlatan IbrahimovićŽan Kevin OgustinPari Sen Žermenmeđunarodni fudbalInternacionalni kup šampionaFjorentinaBlez MatuidiBenjamin Stambuli