"Zlatan Ibrahimović"

Ibra ponovo razmontirao Marselj i nervoznog Bartona (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 27.02.13. | 23:00

Fenomenalni Šveđanin sa dva pogotka odveo svoj tim u četvrtfinale francuskog kupa čime je na idealan način odgovorio Englezu koji ga je provocirao tokom meča

Zlatan Ibrahimović

Još jedan derbi francuskog fudbala pripao je Pari Sen Žermenu. Identičnim rezultatom kao u prvenstvenom duelu (2:0) PSŽ je savladao Marselj u osmini finala francuskog kupa. Junak pobede svakako je švedski napadač Zlatan Ibrahimović koji je sa dva gola srušio nade Marseja da mogu do osvete u ovom meču.

PSŽ je poveo u 34. minutu kada se Ibrahimović istrčao kontru, oslobodio se protivnika i matirao Stiva Mandandu.

Pored vodećeg pogotka Šveđanina u centru pažnje je bio i verbalni duel švedskog napadača sa ''nestašnim dečkom fudbala'' Džoijem Bartonom.

Kada je Ibrahimović u 64. minutu povećao prednost iz penala svima je bilo jasno da će se Marselj provesti na Parku prinčeva kao i pre par dana.

Sveci su tokom čitavog meča bili bolji tim, imali posed lopte i više šuteva u gol. Marselj je za 90 minuta samo jednom uspeo da uputi udarac u okvir gola Dušea što dovoljno govori o dominaciji Parižana.

(foto: Action Images)

Džoi BartonEvropaFrancuskaLiga 1Olimpik MarseljPari Sen Žermenpsgtaivo marsejZlatan Ibrahimović