""
""

Igra živaca u Kneževini: Subašić odbranio penal, Berbatovu desnica nije zadrhtala, golčina Karaska (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 02.12.14. | 23:06

Monako sa desetoricom prekinuo niz loših rezultata i savladao Lans - 2:0

Konačno radost na stadionu Luj Drugi, konačno Kneževi nekog da savladaju. Mada, beše napeto, ali je Monako na svom terenu uspeo da izvuče živu glavu sa giljotine i osvoji tri boda vredna proboja ka gornjem delu tabele Lige 1 - 2:0

Kneževi su savladali Lans, međutim, pošteno su preznojili navijače, koji su maltene do poslednjeg sekunda strepeli za tri boda. A što su oni dodati na konto ekipe Leandra Žardima najzaslužniji je hrvatski golman Danijel Subašić. U 69. minutu odbranio penal Patriku Valdiviju, posle čega vezista domaćeg tima nije uspeo da iskoristi ni odbitak.

Tako je domaćin sačuvao vođstvo koje je usledilo zato što, za razliku od Valdivije, noga nije zadrhtala Dimitru Berbatovu. Prekaljeni bugarski as je hladnokrivno izveo kazneni udarac i tako smirio napade panike nastale u 35. minutu, kad je domaćin ostao sa desetoricom posle isključenja brazilskog štopera Valasa.

Lans je napadao, iamo nekoliko prilika za izjednačenje, ali kad ih je promašio usledila je kazna u vidu gola Fereire Karaska za prvi trijumf Monaka posle četiri sušna kola.

LIGA 1 - 16. KOLO

Lorijan - Marselj 1:1 (1:1)