"Marek Hamšik"

Igrač više, Hamšikova munja, 12 penala i Anduharova parada (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 22.01.15. | 23:45

Golman Napolitanaca u penal seriji zaustavio udarac Udinezeovog Alana i pogurao branioce trofeja do četvrtfinala Kupa Italije

Marek HamšikDva penala, igrač više punih 50 minuta i muke Napolitanaca na početku odbrane trofeja u Kupu Italije! Četa Rafaela Beniteza, trenera koji važi za eksperta kada su u pitanju kup takmičenja, propisno se namučila protiv desetkovanog Udinezea i do plasmana u četvrtfinale stigla tek u penal seriji – 7:6 (2:2, 0:0)

Istina, i Rafa Benitez je odmarao asove kakvi su Gonzalo Iguain (ušao za penale), Hoze Kaljehon i drugi, ali su domaći svejedno bili veliki favoriti protiv Udinezea bez Antonija Di Natalea, Đanpjera Pincija, Aleksandera Geiha, Mauricija Domicija, Emanuela Badua... Ta razlika u kvalitetu se i videla na terenu, pošto se uglavnom igralo ispred kaznenog prostora tima iz Udina. Ali Simone Skufet kao da je začarao mrežu.

Već u drugom minutu posle prekršaja Gabrijela Silve nad Duvanom Zapatom Napolijev Dris Mertens uspeo je samo da uzdrma prečku, da bi u nastavku prvog dela igre i Valter Gargano pogodio okvir gola s tim da je on gađao stativu.

Kazna je usledila u 58. minutu. U jeku dominacije Napolitanaca sevnula je pakleno brza kontra u režiji 18-godišnjeg Nabila Jadija, koji još čeka prve minute u Seriji A, ali je danas pokazao da na njega može ozbiljno da se računa. Vukao je mladi Marokanac loptu preko celog terena, strpljivo sačekao da mu se u ofanzivi pridruži Siril Tero, savršeno mu odložio loptu, a ovaj se zahvalio matiravši Marijana Anduhara.

Avaj, samo sedam minuta kasnije Napoli se vratio u igru pošto je očigledno nervozni sudija Danijele Orsato još jednom svirao penal za domaće. Opet je pao Duvan Zupata, ali se čini da je Orsato ovaj put i prestrogo pokazao na kreč.

Mertens se tada sklonio u stranu, Žoržinjo je preuzeo odgovornost i poravnao rezultat.

U 68. minutu potpuni kolaps gostiju.Neoprezni Silvan Vidmer dobio je drugi žuti karton na utakmici i saigrače ostavio na cedilu. Kombinovani sastav tima sa Friulija jednostavno nije mogao doveka da odoleva pred naletima Napolitanaca.

Konačno je popustio u devetom minutu prvog produžetka kada je Hamšik odagnao sporadične zvižduke sa tribina poslavši pravu munju u sam rogalj Skufetovog gola. Neodbranjivo.

Ali onda se ponovila stara boljka Napolitanaca. Čim stignu do pozitivnog rezultata povuku se na svoju polovinu terena. Koštalo ih je to više puta u ovoj sezoni. A Panajotis Kone je majstor da uoči greške u igri tima iz Napulja. Dva puta mu je dao gol dok je nosio dres Bolonje, a večeras je jedan od njih bukvalno preslikao.

Odluka je tako pala u penal ruletu, redom su pogađali Bruno Fernandes, De Guzman, Giljerme, Žoržinjo, Kone , Mesto, Danilo, Hamšik, da bi u poslednjoj seriji Anduhar fantastično skočio u stranu i odbranio šut Alana, pa je Gonzalu Iguainu pripala čast da ozvanični Napolijev plasman u četvrtfinale.