"Slavlje posle gola "

Ilić i Kojić srušili konstrukciju Građevinara, Partizan na plus sedam (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 20.04.13. | 20:48

Crno-beli golovima u prvom poluvremenu slomili otpor Rada. Očajno suđenje Boška Jovanetića

Slavlje posle gola Malo do amaterskih grešaka, malo do neshvatljivih sudijskih odluka, a ponajviše do kvaliteta Partizana. Bilo kako, Rad nije mogao da parira aktuelnom srpskom šampionu, koji se pobedom od 2:0 (2:0) učvrstio na liderskoj poziciji na tabeli Superlige sa sedam bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu.

Strelci su bili Saša Ilić u osmom i doskorašnja udarna igla Građevinara Nemanja Kojić u 41. minutu, ali su crno-beli u obe gol situacije imale i podršku Fortune.

Prvom pogotku je prethodila greška golmana Rada Filipa Kljajića, koji je pogrešno procenio putanju lopte i umesto da je pusti u gol-aut poklonio korner Partizanu.

Centrirao je Nikola Ninković, povratnik u startnu postavu Partizana, Aleksandar Miljković je bio najviši na prvoj stativi, a odbrambeni igrača Rada su potpuno zaboravili da pokriju usamljenog Ilića na metar od gol linije. Pokušao je to da učini Miloš Stanojević, koji je pokrivao drugu stativu, ali nije stigao da ispravi grešku saigrača, pa je kapiten crno-belih postigao 114. prvenstveni pogodak u dresu Partizana i nadmašio učinak klupske legende Momčila Moce Vukotića.Saša Ilić

Drugi pogodak ide i na dušu sudijskoj trojci na čelu sa Boškom Jovanetićem, koji je prekinuo akciju Rada sviravši ofsajd poziciju Uroša Đurđevića, iako je njega iza leđa Partizanovih defanzivaca greškom izbacio Saša Ilić.

Još se gosti nisu pomirili sa greškom, a sevnula je kontra Partizana, pas Marka Šćepovića ka Nemanji Kojiću i rutinska egzekucija za 2:0. Kojić nije slavio gol.

Doskorašnji golgeter Rada je mogao i da dokrajči svoje bivše saigrače, ali je posle još jedne velike greške indisponiranog Filipa Kljajića u 43. minutu sa pet metara, dosta iskosa, gađao samo spoljni deo mreže.

Drugo poluvreme je, pak, proteklo u potpunoj ofanzivi gostiju sa Banjice, ali je mreža Partizana ostala netaknuta. Tačnije, u 63. minutu se i zatresla, ali je Jovanetić, potpuno je nejasno zbog čega, poništio pogodak Rada. Ofsajda sigurno nije bilo, jer je jedan od igrača domaćeg tima ostao na gol liniji.

Još u dva navrata su naleti Rada prekidani zbog sumnjivih ofsajda, Uroš Đurđević je pogodio stativu, Stojković sjajno reagovao i zaustavio udarac Miloša Stanojevića, pa je Partizan uspeo da sačuva prednost i zadrži bodove kod kuće.

Sasvim zasluženo, bez obzira na pogrešne procene loše sudijske trojke. Partizan večeras nije briljirao, ali je bio bolji tim i igrao taman koliko koliko je trebalo (u finišu je rezervista Aleksandar Mitrović mogao i da crno-belima donese ubedljiviju prednost), dok na Banjici krivce za poraz mogu da potraže samo u svojim redovima.

PARTIZAN – RAD 2:0 (2:0)