Imamo prvo polufinale Kopa Libertadores! Kolumbijska eksplozija u Riveru, moćni šampion čeka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 03.10.18. | 15:13

Milioneri izjednačili 96 godina star rekord, šampion ostao u igri

Poznat je prvi polufinalni par u Kopa Libertadores. Za plasman u finale će se boriti argentinski div River Plejt i brazilski velikan Gremio.

River je u revanš meču četvrtfinala, u jednom od najvećih argentinskih derbija, savladao Independijente 3:1. Pošto je prvi meč u Aveljanedi završen bez golova, River je prošao među četiri najbolja, a najtrofejniji klub Južne Amerike je eliminisan.

Crveni đavoli su došli na Monumental da se brane i frustriraju domaćina što im je pošlo za rukom u prvih 45 minuta, ali u drugom poluvremenu je sve prštalo. Odluka gostujućeg trenera da na poluvremenu uvede nekadašnjeg Bokinog napadača Giljotija je otvorila meč. Prvo je raspopamila tribine koji nisu zaboravile Giljotiju promašen penal dok je igrao za Boku, a onda i odblokirala utakmicu, jer se napravila rupa u odbrani gostiju.

Tek što je drugo poluvreme krenulo, sevnula je kontra Rivera, a Naćo Skoko je golom krunisao sjajnu asistenciju Rafaela Santos Borea. Međutim, ulazak Giljotija se kasnije isplatio i gostima. Romero je izjednačio pošto je iskoristio otpadak posle šuta Giljotija i slabe odbrane Armanija. Tada trener Galjardo vuče ključni potez i na teren šalje kolumbijskog vezistu Huana Kintera.

Posle manje od 10 minuta na terenu, kolumbijski majstor fantastično pogađa sa 16 metara uz samo stativu i izaziva novu erupciju oduševljenja na Monumentalu! Sve dileme je rešio još jedan Kolumbijac koji je procvetao u Riveru posle neuspeha u Evropi – Rafael Santos Bore. Mladi napadač je postigao spektakularan gol sa ivice kaznenog prostora za konačnih 3:1.

River je tako posle Rasinga eliminisao i drugog velikana iz Aveljanede. Velikan sa Monumentala je izjednačio 96 godina star klupski rekord po broju uzastopnih mečeva bez poraza – 31. U polufinalu ga čeka vladajući šampion Gremio.

Jedini preostali bazilski klub u Kopa Libertadores je u revanšu pred svojim navijačima savladao argentinski Atletiko Tukuman sa 4:0 i u velikom stilu ušao u polufinale, s obzirom i a je u prvom meču slavio sa 2:0. Iako su gosti na početku meča imali prilike da pobede i unesu dramu u revanš, usledila je kanonada velikana iz Porto Alegrea. Prvo je najbolji igrač ekipe Luan gurnuo loptu u mrežu sa linije, potom je Sisero bio precizan sa bele tačke pošto je golman Luketi skrivio penal i crveni karton. I to je bilo to... Do kraja su gosti dali autogol, a Žael je u nadoknadi vremena iz još jednog penala postavio konačnih 4:0.

Kopa LibertadoresRiver PlejtIndependijenteGremioLuanHuan Fernando KvinteroRafael Santos BoreNaćo Skoko