""

Interova „sigurica“ su tri boda protiv Palerma! Ljajićeva majstorija, Ikardijeva rutina i Perišićeva tačka za rehabilitaciju (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 06.03.16. | 22:40

Nerazuri lako savladali tim sa Sicilije i vratili se u trku za Ligu šampiona

Nerazuri hvataju poslednji voz za Ligu šampiona. Posle Fjorentininog ubedljivog poraza od Rome fudbalerima Intera kao melem na ranu stigao je okršaj sa Palermom, kojeg tradicionalno „ljušti“ već godinama unazad na Đuzepe Meaci. Zato su domaći fudbaleri i igrali po sistemu - dobre stvari ne valja menjati. Kao po navici, igrači Roberta Mančinija savladali su tim sa Sicilije rezultatom 3:1 i još jednom pokazali da su se konačno probudili iz zimskog sna i da neće tako lako odustati od evropske elite, kao što su digli ruke od svega ostalog tokom ove turbulentne sezone.

Da ih je nedavno loše iskustvo sa Juventusom u Derbiju Italije zaista razmrdalo bilo je jasno još u prvim taktovima utakmice. Tek što su se igrači dva tima razigrali i rastrčali, na semaforu je već stajalo – 1:0. Inter je kidisao ka golu protivnika baš kao protiv Stare dame u nedavnom trileru tokom revanša domaćeg kupa. Proradila je balkanska veza, Ivan Perišić pronašao je Adema Ljajića, koji je prihvatio loptu i napravio sebi prostor da raspali po lopti. To je i učinio sa gotovo dvadeset metara od gola Stefana Sorentina, a prekaljieni čuvar mreže Palerma bio je potpuno nemoćan.

Nije dugo trebalo Interu da praktično overi tri boda. Nastavili su fudbaleri u crno-plavim dresovima da „jašu“ na dobrom talasu i u nastavku utakmice, što je brzo donelo željeni rezultat i novi gol. Ovog puta strelac je bio kapiten Mauro Ikardi, koji je lukavo iskoristio dubinsku loptu Rodriga Palasija, samo je pipnuo i usmerio na pravu stranu. Sorentino je ponovo bio nemoćan.

Ali, taj gol kao da je umirio Nerazure. Usporili su tempo domaći fudbaleri, uljuljkani u veliku prednost koju su imali. Zbog toga je u poslednjim trenucima prvog poluvremena stigla i kazna. Strelac je bio Fran Vaskez, čime je uneo mali tračak nade da bi negativna serija mogla da se prekine. Nada je trajala tek do se završio veliki odmor i počeo drugi deo igre.

Baš kao u prvom poluvremenu, taman što su se fudbaleri dva tima zaleteli, usledio je novi pogodak. Mauro Ikardi je ovog puta bio u ulozi asistenta, a na pravom mestu našao se Perišić i tako definitivno slomio duh borbenih gostiju.

Ispostavilo se da je Palermo bio pravi protivnik za poptunu rehabilitaciju, ali ne i takmac koji pokazuje kolika je zapravo moć Intera. Nerazuri će to morati da prikažu u poslednjih deset kola.