""
""

Iskra nade i dalje tinja, Čelsi se sapleo u Barnliju! Brejdijev savršeni hitac šokirao Kurtou (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 12.02.17. | 16:22

Ali, Plavci su i dalje u mirnim vodama, sa deset bodova viška u odnosu na prve pratioce - 1:1

Turf Mur ostaje tvrđava koju su ove sezone urušili samo Svonsi, Arsenal i Mančester Siti! Na radost pristalica Arsenala, Totenhema, Liverpula i Sitija - Čelsi se sapleo u dvorištu Barnlija i odigrao samo 1:1 protiv ekipa Šona Dajša.

Remi kojom je iskra nade ostala da tinja. Doduše, vrlo slabim i jedva vidljivim plamenom, jer i pored Čelsijevog kiksa danas Antonio Konte i njegovi ratnici imaju čak 10 bodova više i nemaju razlog za brigu.

Barnli je tako nastavio seriju odličnih rezultata na svom terenu, ali je Čelsi bar uspeo da prekine impozantnu seriju pobeda, koja je do ove utakmice bila na koti sedam. Pored toga Čelsi je postao tek prvi tim u 2017. godine koji je Barnliju uspeo da utrpa gol. A ako se pogledaju dešavanja sa terena u pokrajini Lankašir, nerešen ishod možda je bio i najrealniji.

Čelsi jeste bio konkretniji, doduše samo u prvom poluvremenu, jer u drugom delu nije uputio udarac u okvir gola. Ali, imao je nekoliko ozbiljnih šansi da već u prvih 45 minuta stigne do drugog pogotka, overi tri boda i nastavi miran pohod ka šampionskoj tituli. Ali, nije ni Barnli bio bez spremnog odgovora. Na kraju savršeni hitac Robija Brejdija iz slobodnog udarca sredinom prvog poluvremena označio je i kraj svih promena rezultata na velikom semaforu.

Pre toga Čelsi je vrlo ofanzivno i raspoloženo počeo susret. Već u sedmom minutu Plavci su poveli i činilo se da se Barnliju sprema prava katastrofa. Pukla je kontra koju je poveo Viktor Mozes, a nakon što je loptu vodio više od 30 metara, uputio je pravovremeno dodavanje na ivicu šesnaesterca, gde je Pedro prihvatio loptu i uputio perfektan udarac u donji levi ugao. Tom Hiton je bio nemoćan.

I nije se Čelsi na tome zaustavio.

Nastavio je da londonski tim da pritiska domaćina prepoznatljivim čuvanjem lopte i prodorima po bokovima, samo pravog rešenja nije bilo. A onda, kao grom iz vedra neba, pojavio se Robi Brejdi, koji je sa 25 metara upropastio Čelsijevu koncepciju i matirao Tiba Kurtou. Bio je to prvi gol iz slobodnog udarca koji je Čelsi primio još od marta 2013. godine i pogotka Rikija Lamberta.

Ali, ovaj udarac bio je gotovo perfektan. Lopta je imala takav efej da je praktično zaobišla živi zid i onda zatresla mrežu, bez da je jedan od najboljih golmana planete imao promil šanse da odbrani.

Mada su navijači na Turf Muru imali priliku da gledaju jedan prilično dobar meč, uprkos lošim vremenskim uslovima i susnežici gotovo svih 90 minuta, do kraja je bilo još po nekoliko šansi na obe strane. Verovatno najbliži pogotku bio je Cezar Aspilikueta, koji je polovinom drugog dela uputio snažan hitac ka golu Hitona, ali lopta je protutnjala tik iznad prečke.

Barnli je najbliži drugom golu bio već na startu drugog poluvremena. Andre Grej dobio je zanimljivo dodavanje na ivici kaznenog prostora i opalio iz sve snage po golu. Lopta je išla u donji levi ugao, ali je Kurtoa pročitao njegovu nameru i odbranio sjajnom paradom.

Čelsiju u sledećem kolu dolazi na noge Svonsi, dok Barnli ide u goste Halu.