""
""

Izgubili, ali slave: Odbojkaši na finalnom turniru Svetske lige! A sad po medalju

Vreme čitanja: 1min | pet. 01.07.16. | 21:10

Naša reprezentacija u Teheranu poražena od Irana 2:3, bod nas je odveo u Poljsku

Bravo! Srbija je izborila plasman na završni turnir Svetske lige 2016, koji se od 13. do 17. jula održava u Krakovu!

Plavi su u uzavreloj atmosferi hale „Azadi“ u Teheranu, pred 12.000 gledalaca, osvojili bod protiv Irana već posle prva dva seta i na taj način obezbedili završnicu takmičenja u kome su lane, samo u Brazili, osvojili srebrnu medalju.

Na kraju je bilo 2:3 za domaćina, ali to nije poremetilo planove ekipe selektora Nikole Grbića, koja je - uprkos velikim problemima u organizaciji i neplaniranom zadržavanju u Istanbulu, zbog napada terorista na aerodromu „Ataturk“ - ispunila cilj i za manje od dve sedmice u Poljskoj pokušaće da devetu medalju sa ekonomski najisplativijieg, svakako i psiho-fizički najzahtevnijeg odbojkaškog nadmetanja.

Srbija je u okviru poslednjeg, šestog vikenda u okviru Grupe I Prve divizije pretrpela prvi poraz, posle uvodnih šest trijumfa - 2:3 (25:18, 25:22, 22:25, 23:25, 14:16)

Najefikasniji u našem timu bio je Marko Ivović sa 19 poena, dok je Aleksandar Atanasijević zabeležio 17.

Prethodno je u našoj grupi Italija rezultatom 3:1 savladala Argentinu, sa kojom se sastajemo u subotu.

Treći vikend Svetke lige u odbojci - Prva divizija, Grupa I, Teheran:
Prvo kolo - petak: Iran - Srbija, Italija - Argentina 3:1 (25:18, 25:20, 22:25, 25:22)
Drugo kolo - subota: Srbija - Argentina (15,30), Iran - Italija (18,30)
Treće kolo - nedelja: Srbija - Italija (15.30), Iran - Argentina (18.30)

(FOTO: Star sport)

svetska liga odbojkaodbojkaška Svetska ligaOdbojkaMuška odbojkaška reprezentacija Srbije