""

IŽIVLJAVANJE: Bavarska mašina samlela i Verder - 6:1! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.02.13. | 17:27

Više dileme nema - Bajern igra najbolji fudbal u Evropi

Bavarska mašinerija ne zna za milost! Lider Bundeslige ostvario je osmu uzastopnu pobedu računajući sva takmičenja i primio tek treći gol u tim mečevima! Nova žrtva bio je Verder, koji je sa Alijanc arene ispraćen sa šest komada u mreži - 6:1.

Nije potrebno pisati o tome koliko je Bajern bio dominantan tokom svih 90 minuta. Jednostvano, izabranici Jupa Hajnkesa postepeno su mleli rivala, a da se zapravo, stiče se utisak, nisu ni pošteno oznojili. I ovaj duel poslužio je kao potvrda teze da je nemački gigant trenutno u najboljoj formi računajući sve evropske velikane i da igra najbolji fudbal na Starom kontinentu.

Seriju golova u Minhenu otvorio je Arjen Roben u 25. minutu, a nastavio Havi Martinez. Kada je Predl dobio crveni karton u 45. minutu moglo se naslutiti šta čeka goste iz Bremena.

Tek što je počelo drugo poluvreme Gebre Selasije je pogodio svoju mrežu, a onda je usledio pravi pravcati potop. Gomez je u 52. postigao četvrti pogodak, Riberi u 86. i peti, da bi gorostasni napadač svojim drugim pogotkom u 89. minutu stavio tačku na patnje Verdera. Tom prilikom asistenciju je upisao Roben, ali se čini da je linijski arbitar pogrešio što nije signalizirao ofsajd poziciju.

Treba pomenuti i da je Hajnkes izmešao sastav za ovaj duel, ali se to uopšte nije osetilo. Na klupi su ostali raspucani Mandžukić, pa Alaba, Kros i Tomas Miler. Još jedna potvrda koliko je zapravo Bajern moćan ove sezone.

Ubedljivu pobedu ovog subotnjeg popodneva ostvario je i Hanover, koga eliminacija iz Lige Evrope očigledno nije mnogo poremetila. Momci Mirka Slomke deklasirali su Hamburger sa 5:1 i približili se direktnom rivalu u borbi za evrokupove na samo bod zaostatka.

Dva gola postigao je Ja Konan, a po jedan Dijuf, Hušti iz penala i Abdelaje.

Do značajna tri boda došao je i Augsburg. Do skora prežaljeni ekipa i već viđeni drugoligaš, savladala je Hofenhajm sa 2:1 i pobegla iz zone ispadanja, a tamo gurnula upravo današnjeg rivala.

U utakmicama Štutgart - Nirnberg i Majnc - Volfsburg nije bilo pobednika.