Jarčevi i Bikovi štedeli rogove (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.09.16. | 19:30

Keln i Lajpcig podelili bodove (1:1) u malom derbiju petog kola Bundeslige

Oliver Burk

Mnogo smo više očekivali od poslednjeg meča petog kola Bundeslige na "Rajn Energi" stadionu u Kelnu, ali su velika uzbuđenja izostala večeras. Sve što su imali da pokažu Jarčevi i Bikovi videli smo u prvih 45 minuta, a u nastavku je akcenat bio više na činjenici sačuvati sopstveni gol, nego ugroziti protivnički.

Otuda, na kraju bez pobednika - 1:1.

Logično, radi se o dva tima koja su bila visoko pozicionirani na tabeli do ovog kola, a prvi koji je pokazao zube na ovom meču bio je gostujući tim. Trener Hasenutl je izostavio iz tima od starta jednog od najboljih igrača Tima Vernera, a umesto njega na terenu je od početka bio skupo plaćeni Škot Oliver Burk.

Njegov transfer od 15.000.000 ispostavio se kao dobar potez već u petom minutu, kada ga je Marsel Sabicer idealno uposlio, a mladi krilni napadač rutinski matirao golmana Horna za vođstvo Lajpciga. Sjajan gol Škota, sigurno važan za njegovo samopouzdanje...

Ali, nije prednost gostiju dugo potrajala. Nakon što je poništen gol Modestu zbog ofsjada, Japanac Jaja Osako je u 25. minutu sjajno odreagovao na dodavanje Rauša i sjajnim udarcem smestio loptu pod prečku za konačnih 1:1.

Bila su ovo jedina dva detalja vredna pomena sa ovog meča, sve ostalo bilo je taktička borba dva trenera, čije ekipe nisu danas ispoštovale ljubitelje Bundeslige koji su ičekivali mnogo više. Zatajili su Modest i Marsel Rise na jednoj, odnosno Sabicer, Ilasanker i Keita na drugoj, pa na kraju po bod svakom, da ostanu neporaženi. Posle ovog remija, Keln je ostao na trećem mestu sa 11 bodova, dok je Lajpcig sedmi sa devet.

U redovima domaćina u finišu se na terenu pojavio i srpski reprezentativac Filip Mladenović koji je zamenio asistenta Rauša u 84. minutu, ali imao premalo vremena da ostavi neki veći utisak.