""
""

Još jedno čudo u Kazahstanu! Astana sa igračem manje izbacila Maribor (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 22.07.15. | 18:03

U narednom kolu klub za koji igraju Nemanja Maksimović i Branko Ilić ide na Helsinki, a prvak Slovenije doživeo krah posle sezone u grupnoj fazi elitnog kupa - 1:3

Prošle godine grupna faza Lige šampiona i sjajni rezultati protiv Čelsija i Sportinga (po 1:1), a ovog leta  - krah! Maribor je ispao iz kvalifikacija za elitni kup. Štaviše, završio je učešće u Evropi za ovu sezonu, pošto je u revanšu druge runde poražen od Astane i tako mesto u narednoj eliminacionoj rundi prepustio bogatom klubu iz Kazahstana - 1:3.

Domaćin je napravio podvig na svojoj Astana areni, gde je posle 1:0 za Slovence u Ljudskom napadao skoro sat vremena, bio odlučniji i precizniji i tek kad je postigao rezultat koji ga vodi u narednu rundu prepustio papirnatom favoritu inicijativu, ali.. Ekipa Antea Simundže taj period ofanzivne igre, uprkos činjenici da je čak 23 minuta imala igrača više posle drugig žutog kartona Kanjasa, nije uspela da naplati još jednim golom, iako je preki Mendija i Ibraimija imala šanse da nastavi evropsku odiseju.

Dalje ide ekipa zlatnog srpskog Orlića Nemanje Maksimovića, ali i doskorašnjeg prvotimca Partizana, Branka Ilića. Prvi je na poziciji zadnjeg veznog odigrao početnih 45 minuta, drugi kao štoper svih 90 dao značajan doprinos plasmanu u narednu rundu, gde će protivnik Astani biti Helsinki, tako da se prvaku Kazahstana, slobodno se može reći, otvara put ka plej-ofu.

Junak Astane zove se Patrik Tvumasi, koji je u 13. minutu drugog poluvremena sjajno reagovao u kaznenom prostoru na ubačenu loptu sa leve strane i savladao Handanovića, koji je imao nekliko nesigurnih intervencija i pre tog poslednjeg gola. Prethodno, domaćin je poveo već u 12. preko Baurzana Džolčijeva, poravnao je Rajčević posle - čini se prekršaja nad golmanom u 38, da bi novu prednost domaćinu doneo hitac Kanjasa sa 30 metara, mada taj pogodak ide na dušu Izraelcu Marvanu Kabhi, koga je lopta pogodila u leđa, promenila pravac i odsela u mreži.

Motivisaniji fudbaleri Astana se istrčali na drugo poluvreme pod parolom „kao da sutra ne postoji“ i pogotkom 21-godišnjeg napadača iz Gane Patrika Tvumasija otišao dalje.