""
""

Jović probudio Benfiku, ali je usledio šok u 95. minutu

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.04.16. | 19:48

Mladi golgeter postigao pogodak u 60. minutu, koji je tada pokrenuo njegov tim, ali je na kraju utakmica završena rezultatom po meri Gimaraeša (3:3)

Odluka uprave kluba i stručnog štaba Benfike da pošalju Luku Jovića u drugi tim pokazala se ispravnom. Bivši napadač Crvene zvezde postigao je gol u 60. minutu utakmice sa drugim timom Gimaraeša, ali ni taj gol, kao ni pogodak Sansidina Silve u 91. minutu nisu bili dovoljni da mladi Orlovi ostvare izuzetno važan trijumf, pošto su gosti do boda stigli u petom minutu nadoknade pogotkom Eldera Fereire - 3:3 (0:1).

Jović se našao u startnoj postavi Benfike na ovom meču, njegov tim je od početka krenuo ofanzivno, ali su se gosti bolje snašli na samom startu i golom Rafaela vodili posle prvih 45 minuta igre. Domaćin je golovima Jovića i Sameda došao do preokreta na početku drugog poluvremena, ali je ubrzo Arejas vratio neizvesnost u utakmicu (2:2),

Izgledalo je da će sjajan gol Sansidina Silve u poslednjim trenucima meča biti dovoljan domaćinu da dođe do sva tri boda i konačno pobegne iz opasne zone portugalske Segunde, ali nije bilo tako, jer su gosti u bukvalno poslednjim sekundama obezbedili vredan bod, ali i znatno mirniji finiš sezone.

Jović je odigrao svih 90 minuta, dok je Ivan Šaponjić na teren ušao na startu drugog poluvremena i pomogao svom timu u naletima na gol rivala, ali je očigledno odbrana Benfike zatajila.

Mladi tim Orlova tri kola pre kraja zauzima 21. mesto na tabeli, sa bodom manje od lisabonskog Atletika, koji je na 19. mestu i prvi tim iznad opasne zone.

(FOTO: Screen shot)