""
""

Kad igraju gori i najgori... Kakve ekipe, takvi i golovi! Kalaberzima se baš crno piše (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 12.09.16. | 22:52

U okršaju dva najveća kandidata za ispadanje iz Serije A, slavio iskusniji domaćin

Retki su bodovi koje će ove sezone osvojiti Empoli i Krotone. Klub iz Toskane i novajlija iz Kalabrije su ubedljivo najveći kandidati za ispadanje u Seriju B i zato je  njihov međusobni okršaj kojim je zatvoreno treće kolo u Seriji A bio jako važan za oba tima. Na kraju, sunce je ogrejalo Toskance koji su slavili 2:1.

Empoli i Krotone su treću rundu dočekali kao jedini timovi koji u prva dva kola nisu osvojili ni bod, pa je neminovno bilo da se neko od njih dvoje pomeri sa mrtve tačke. Pokazalo se da Empoli ipak ima veće šanse i nadu da zadrža prvoligaški status. Krotoneu su baš loše piše...

Kakav je kvalitet ekipa i kakav fudbal igraju najbolje govori podatak da su sva tri gola postigli defanzivci. I sva tri posle udarac glavom. Prekidi i kontranapadi su šanse koje će tražiti Empoli i Krotone ove sezone.

Empoli je ipak klasu iznad debitanta u Seriji A. Sa Makaroneom, Đilardinom, Paskvalom, Saponarom, još nekim zvučnim imenima i prvoligaškim iskustvom steknutim u prethodne dve sezone, Toskanci su uspeli da se anmetnu kao favoriti protiv novajlije koji ne može da pariria ostaku lige. Domaći tim je dominirao u prvom poluvremenu, a goste je spašavao golman Kordaz. Sve do 30. minuta kada je Paskavlov centaršut, Beluši glavom sproveo u mrežu. Do nezasluženog izjednačenja, gosti sa juga su stigli u nadoknadi prvog poluvremena. Rezervista Sampirizi koji je zamenio povređenog Rosija je glavom spakovao loptu u mrežu za izjednačenje.

Koliko je Empoli tanka ekipa, najbolje se videlo u toj reakciji. Primljeni gol ih je potpuno posekao pa je Paladino početkom drugog dela igre imao šansu za totalni preokret. Ali još jedan prekid i centaršut Paskvala je udahnuo život Empoliju. Iskusni defanzivac je u 56. minutu pogodio u glavu Kostu koji je postavio konačnih 2:1.

Bez obzira na pobedu, Empoliju se ne piše dobro, a što se Krotonea tiče, bilo bi pravo čudo ako bi izborili opstanak.