""
""

Kada igraju Miću i Arsenal žurka je zagarantovana! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 06.01.13. | 16:34

Svonsi i Tobdžije odigrali 2:2 na Libertiju, pa će pa će o učesniku naredne runde FA kupa odlučivati na Emirejtsu

Sjajan okršaj treće runde FA kupa između Svonsija i Arsenala na Liberti stadionu završen je rezultatom 2:2, iako su prednost u ovom meču imali i jedan i drugi tim.

Sve što je vredno pomena na ovoj utakmici dogodilo se u drugom poluvremenu i to najviše zahvaljujući ulasku fenomenalnog španskog napadača Mićua u 55. minutu.

Najboljem strelcu Svonsija bilo je potrebno je samo tri minuta na terenu, da još jednom uveri Vengera koliko je pogrešio kada je odustao od njegovog angažmana, iako su ga Velšani Rajo Valjekanu platili samo dva miliona funti.

Španac je u 58. minutu majstorski nadmudrio Mertesakera, a potom na leđima izdržao start još dvojice fudbalera i matirao Šćešnija. Da potsetimo Miću je pre mesec dana na Emirejtsu istom protivniku dao dva gola.

Ipak, fudbaleri Arsenala se nisu predavali, žestoko su napadali ka golu protivnika i to im se isplatilo u 81. i 83. minutu, kada su mrežu Vorma tresli Podolski i Gibs. Posebno treba istaći drugi pogodak, kojem je prethodila sjajna asistencija Žirua, a potom i efektan volej brzonogog Gibsa.

Ipak, iako su Velšani u tim trenucima bili potpuno razbijeni, smogli su snage da dođu do izjednačenja preko Denija Grema i zakažu novi okršaj na Emirejtsu.