"Dominantni Stefan Jović"

Kad srušiš prvaka Evrope, ostali padaju kao od šale: Zvezda bez Vilijamsa i Marjanovića pregazila Metalac u Pioniru! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.03.15. | 20:38

Crveno-beli su uspeli da odmore možda i najvažnije igrače u nastavku sezone, ali je ovaj meč došao kao dobra prilika ostalim prvotimcima da preuzmu odgovornost, ali i šansa da se pruži prilika talentovanim igračima kao što su Aleksa Radanov i Đorđe Kaplanović - 82:59

Dominantni Stefan Jović

Kada se na onakav način savlada prvak Evrope, onda okršaji sa timovima znatno manjeg kvaliteta dolaze gotovo kao čisto otaljavanje posla. Košarkaši Crvene zvezde, bez Markusa Vilijamsa i Bobana Marjanovića, ali i povređenog Branka Lazića, lagano su pregazili valjevski Metalac u 24. kolu ABA lige i nastavili furioznu seriju rezultata u regionalnom takmičenju – 82:59 (25:10, 23:22, 15:16, 18:11).

Crveno-beli su uspeli da odmore možda i najvažnije igrače u nastavku sezone, ali je ovaj meč došao kao dobra prilika ostalim prvotimcima da preuzmu odgovornost, ali i šansa da se pruži prilika talentovanim igračima kao što su Aleksa Radanov i Đorđe Kaplanović.

Jović je perfektno odmenio Vilijamsa u organizaciji igre, razigravao svoje igrrače i velikom energijom podizao ritam utakmice, a u finišu prvog poluvremena trojkom sa više od pola terena digao je 3.000 navijača Zvezde na noge.

Dileme po pitanju rezultata gotovo da nije bilo ni u jednom trenutku. Izabranici Dejana Radonjića u utakmicu su od samog starta ušli izuzetno agresivno, što je rezultiralo izuzetno visokim vođstvom na kraju prve četvrtine (25:10), posle koje je praktično sve bilo rešeno.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Čarls Dženkins i Maik Cirbes sa po 16 ubačenih poena, s tima što je Amerikanac svom učinku pridodao pet asistencija, a visoki Nemac sedam skokova.

Sam finiš meča obeležio je supertalentovani Aleksa Radanov, koji je u poslednjem minutu oduzeo loptu igračima Metalca, a onda jednom rukom namestio alej-up raspoloženom Nemanji Dangubiću.

20.30 Mega Leks – Partizan

Tabela: Crvena zvezda 22-2, Budućnost 18-6, Cedevita 16-8, Partizan 16-7, Olimpija 13-12, Krka i Metalac 12-12, Zadar i Solnok 11-13, Mega Leks 10-13, Igokea i Cibona 9-15, MZT 6-17, Levski 1-22.

(FOTO: Star Sport)