""
""

Kadiz je bar večeras gazda Andaluzije! Petarda na Benito Viljamarinu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 30.11.17. | 23:25

Član Segunde slavio protiv Betisa i plasirao se u naredno kolo Kupa Kralja. Maksimović odigrao 90 minuta za Valensiju

Bar večeras Kadiz će biti prestonica Andaluzije! Najlepšu fudbalsku priču ispričali su fudbaleri istoimenog fudbvalskog kluba, pošto su kao gosti petardirali favorizovani Betis i plasirali se u narednu rundu Kupa Kralja. Na Benito Viljamarinu - 5:3.

Posle trijumfa ekipe iz Sevilje u Kadizu niko nije sumnjao u prolaz dalje člana Primere. Međutim, Kadiz je pokazao da ovogodišnji rezultati u Segundi nisu slučajni. Ekipa koja je pre večerašnjeg meča nanizala četiri trijumfa stigla je i do petog. Ubedljivo najslađeg.

Da će Betis biti u velikom problemu bilo je jasno posle 18 minuta. Već tada je na semaforu pisalo (1:2) i rezultat iz prvog meča je bio poništen. Sve je krenulo od nule.

Sa neverovatnim samopouzdanjem Kadiz je odigrao ostatak meča. Blistao je nekadašnji Barin šak Danijhel Romara. Urnisao je odbranu Betisa i sa dva gola trasirao put u narednu rundu. Veliku ulogu u trijumfu Kadiza imao je nekadašnji štoper OFK Beograda Ivan Kecojević koji je postigao peti gol za goste.

U drugom meču večerašnjeg programa dileme nije bilo. Valensija je lako savladala Saragosu (4:1). Najvažnija vest je da je ceo meč odigrao potencijalni reprezentativac Srbije Nemanja Maksimović.