""

Kaisedo gurnuo Sporting ka dnu, Lopez za istoriju Espanjola (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.12.16. | 20:39

Ovo je bio 11. meč zaredom da Espanjol nije doživeo poraz

Kako igra Espanjol u poslednje vreme! Manji klub iz Barselone nastavio je sa serijom dobrih rezultata, a ovaj put na drugoj strani bio je Sporting Hihon. Espanjol je na svom terenu slavio sa 2:1 u meču 15. kola Primere i vezali 11. duel u tom takmičenju bez poraza.

U poslednje vreme Espanjol nije bio preterano uspešan na svom terenu u duelu sa Sportingom, jer je izgubio prethodna dva duela na stadion El Prat. Pamtiće se i da je golman domaćih Dijego Lopez sa 551 minutom bez primljenog gola u Primeri postao najuspešniji golman u istoriji Espanjola kada je ova statistička kategorija u pitanju.

Gledaoci u Barseloni su do 90. minuta videli samo pogodak Felipea Kaiseda, nekada nade Mančester Sitija koji je u 54. minutu zatresao protivničku mrežu.

A onda je 90. minutu Leo Baptistao sjajno istrčao kontranapad, kao da su uvodni trenuci meča i duplirao prednost. U drugom minutu nadoknade Duje Čop je iz slobodnog udarca postigao lep gol, ali ispostavilo se da je time samo ublažio poraz, peti u poslednjih šest utakmica u svim takmičenjima. Hrvatski fudbaler tako sprečio da Lopezov niz bude još duži.