"Aric Aduriz ovaj put nije uspeo"

Kaisedu tri minuta dosta, Bilbao zaboravio na odbranu - preokret i kraj trijumfalne serije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.03.16. | 13:49

Espanjol preokretom do pobede od 2:1. Opstanak na dohvat ruke

Aric Aduriz ovaj put nije uspeoTeško izvojevan plasman u četvrtfinale Lige Evrope odneo je danak. Atletik Bilbao je posle serije od četiri uzastopne ligaške pobede u 30. kolu Primere iscrpljen doputovao na Kornelju, a Espanjol je to znalački iskoristio i sa dva gola u razmaku od samo tri minuta stigao do preokreta i pobede od 2:1.

Pobede koja će timu iz Barselone doneti miran san pred dvonedeljnu reprezentativnu pauzu, pošto je Espanjol sada na bezbednih sedam stepenika iznad zone ispadanja. Bilbao bi, pak, ovaj neuspeh mogao da plati gubitkom šestog mesta na tabeli, pod uslovom da Selta slavi na gostovanju na Mestalji.

Nije izgledalo da će tako biti. Baski su dobro ušli u meč i preko Havijera Erasa stigli do inicijalnog vođstva. Logična posledica činjenice da su u prvih 45 minuta držali konce igre u svojim rukama.

Međutim, kad je Espanjol došao u situaciju da mora da krene na sve ili ništa, pa je i lopta sve više bila u nogama domaćeg tima strepnje iz prvog dela igre su se obistinile. Tri dana posle evropskog duela u Valensiji igrači Atletika nisu mogli da izdrže 90 minuta u visokom tempu. Defanzivni zadaci su zanemareni. Kobna greška.

Prvo Papa Kuli Diop glavom, pa Felipe Kaisedo, samo tri minuta kasnije, samo tri minuta pošto je napadač iz Ekvadora ušao u igru. Gosti iz Bilbaa nisu imali snage za reakciju kakva je bila pootrebna.