""
""

KAKAV DERBI! Betis stigao od 0:3 do 3:3, Medel zakopao Sevilju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 12.04.13. | 23:58

Rakitić i Negredo doneli tri gola prednosti gostima, ali je čileanski vezista dao vetar u leđa igračima Betisa da izbegnu debakl i dođu do remija

Sevilja je bila na pragu da ostvari dve fenomenalne stvari: da deklasira gradskog rivala Betis u velikom derbiju Andaluzije i da konačno prekine seriju loših rezultata na gostovanjima i ostvari drugu pobedu u sezoni van svog stadiona. Bila je na odličnom putu, vodila sa 3:0 protiv omraženog gradskog rivala, a onda je sve pokockala...

Domaći navijači na stadionu Benito Viljamarin nisu mogli očima da veruju kada je u 33. minutu na semaforu stajalo skandaloznih 0:3 njihovog tima protiv najvećeg rivala... Neki su čak toliko pobesneli da su počeli da napuštaju stadion. Seviljine pristalice su pevale iz sveg glasa i nadali se da će njihovi miljenici nastaviti u istom ritmu i do vrha napuniti mrežu gradskog rivala, kao što je to bilo jesenas kada je Sevilja slavila sa 5:1 u derbiju.

Već u sedmom minutu Rakitić je prevario loše postavljenog golmana Adrijana i skoro iz mrtvog ugla načeo mrežu Betisa. Samo 12 minuta kasnije, Rakitić je odigrao dupli pas sa Negredom koji je bio u ofsajdu i povisio na 2:0. U 33. minutu, Negredo na asistenciju Rejesa donosi ogromnih 3:0 Sevilji. Izgledalo je kao da Betisu preti katastrofa...

A, onda je čileanski „pitbul“ Gari Medel častio Betis i zavio u crno svoj tim... Prvo je na isteku poluvremena napravio katastrofalnu grešku i poklonio gol Pabonu koji je vratio Betis u život. Zeleno-beli su znatno hrabrije ušli u nastavak meča i već posle desetak minuta igre golom Kastra sa bele tačke smanjili 2:3 i zakuvali situaciju. Usledio je novi gaf Medela! Udario je Kanjasa i zaradio crveni karton! Opet je dao vetar u leđa igračima Betisa i krenula je jurnjava rezultata. Žestok pritisak su vršili domaći i to im se isplatilo u 89. minutu. Sjajni Kolumbijac Pabon je centrirao, a Nosa bio najviši u skoku i zakucao loptu u mrežu Sevilje za konačnih 3:3 i veliko slavlje navijača Betisa i frustracije pristalica Sevilje.