""
""

Kakav preokret Notingema u Derbiju! "Psiho" se radovao Ozbornovoj magiji u sudijskoj nadoknadi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.01.15. | 15:09

Golom mladog veziste posle odličnog solo prodora u samoj završnici Notingem Forest trijumfovao sa 2:1 u velikom lokalnom derbiju Ist Midlendsa

Neko je morao da zaustavi zahuktali Derbi Kaunti, a ta čast pripala je, ni manje ni više najvećem lokalnom rivalu, Notingem Forestu trenera Stjuarta Pirsa. Meč 26. kola engleskog Čempionšipa završen je pobedom Šumara od 2:1, a Derbi će imati za čim da žali, pošto je pobedom mogao ponovo da se domogne prvog mesta na tabeli.

Navijači velikana iz Notingema, pre svih, slaviće Bena Ozborna, čoveka koji je u sudijskoj nadoknadi doneo toliko željeni trijumf, prvi na stadionu Derbija u poslednje tri godine.

Ekipa derbija pre ove utakmice “vezala” je četiri pobede i delovalo je, nakon uvodnih momenata, da će upisati i petu recku. Još kada je Henri Lensberi u 16. minute, posle kornera, sa desne strane, savladao sopstvenog golmana navijači Derbija imali su dosta razloga za optimizam.

Ipak, kako je vreme odmicalo, a domaći tim nije duplirao prednost, nervoza se polako uvlačila među igrače i navijače Derbija, a kasnije se ispostavilo da je to bilo sa razlogom.

Malo, po malo, “Psiho” Pirs i njegova ekipa shvatali su da mogu da naprave iznenađenje na Prajd parku, a nagrada za nešto hrabriju igru protiv favorita došla je u 75. minutu. Najbolji u gužvi u kaznenom prostoru gostiju bio je Brit Asombalonga, koji je poput “sidraša” primio loptu i iz okreta poslao loptu u mrežu derbija.

Gol Asombalonge nije bio poslednji šok za domaće navijače na ovom meču. Njih je u drugom minutu sudijske nadoknade “zaledio” Ben Ozborn. Ovaj 20-godišnji vezni fudbaler je posle sjajnog solo prodora preciznim udarcem doneo veliki preokret i trijumf Notingemu.

Notingemu je ovo bila prva pobeda još od 22. novembra prošle godine, a u tom periodu Pirsova ekipa zabeležila je pet poraza i tri nerešena rezultata.

Stjuart Pirs, naravno, umeo je da proslavi pobedu svoje ekipe.

Posle ovakvog ishoda utakmice, priliku da ostanu potpuno samim na vrhu tabele imaće fudbaleri Bornmuta koji od 16 sati gostuju ekipi Roterama.