"Idrisa Sila"

Kakva Sila u napadu Anderlehta! Proto je branio dobro, ali je kažnjen zbog jednog propusta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.08.15. | 16:26

Gent odneo bod iz Brisela - 1:1

Idrisa SilaRemi u okršaju dva poslednja šampiona Belgije. Bio je Anderleht bolji u prvom, a Gent imao zrelije šanse u drugom poluvremenu, ali pošto ni jedni ni drugi nisu igrali dovoljno dobro u kontinuitetu bod im je pravedna nagrada u derbiju trećeg kola Pro lige - 1:1.

Anderleht je propustio priliku da se već na startu šampionata osami na vrhu tabele. A bio je na dobrom putu, jer je zahvaljujući Idrisi Sili već u 12. minutu stekao prednost. Napadač iz Gvioneje sjajno je reagovao na centaršut Stefana Defura saleve strane, glavom zakucao loptu u mrežu i trećim golom u isto toliko mečeva od početka sezone nagovestio da Ljubičasti ne bi trebalo da imaju problema u realizaicji posle odlaska Aleksandra Mitrovića u Njukasl.

No, ako budu lišeni pomoći Endija Nahara imaće problema u organizaciji igre. Reprezentativac Honduarsa je zbog brutalnog starta Depotra u kome je povredio člana već u 37. minutu morao van teren i od tog trenutka igra domaćina, za koji je Ivan Obradović igrao solidno na poziciji levog beka, se „raspala“.

Doduše, tome je doprinela i nešto otresitija partija fudbalera Genta, koji su do odlaska na pauzu imali šansu da izjednače rezultat, ali je Silvio Proto sjajno intervenisao.

Samo, nije ni Proto svemoguć, iako je bez sumnje dobar golman. Na isteku sata igre maltene se nije ni pomerio posle centaršuta Fokea na koji je skočio Loran Depotr i glavom sproveo loptu u dalji ugao za drugi remi Genta i peti bod iz tri kola novog prvenstva.