"Radost Dijega Koste"

Kalderon odoleva: Neustrašivi Dijego Kosta secirao Žapce (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.12.13. | 23:54

Atletiko savladao Levante sa 3:2 i upisao i devetu pobedu na domaćem terenu. Lopta je u dvorištu Barselone

Radost Dijega KostePritisak je ponovo na Barseloni i Realu, pošto je Atletiko, teže nego ikad u ovoj sezoni, sačuvao bodove na Visente Kalderonu i Levante ispratio pobedom 3:2 (1:1) za lidersku poziciju na tabeli sa tri boda prednosti nad Blaugranom. Junak meča ponovo je bio neuhvatljivi Dijego Kosta, koji je, kao i na dve prethodne utakmice u Madridu na kojima je Atletiko slavio sa golom razlike, dva puta zatresao mrežu rivala.

Prvi je, doduše, za domaće pogodio Dijego Godin, koji je bio najviši u skoku i anulirao raniji pogodak Andreasa Ivanšica.

Kada se Kosta početkom drugog poluvremena iskrao pažnji defanzivaca gostujućeg tima, na drugoj stativi sačekao centaršut Gabija i uhvatio precizan volej za preokret Atletika, činlo se da će Žabci klonuti duhom, a Madriđani prošetati do bodova.

Međutim, to se nije desilo. Naprotiv.

U 57. minutu kobna greška Kokea, užasno loša reakcija Filipe Luisa i atletski sprint Pedra Riosa, koji je brzu kontru krunisao savršenim udarcem. Tibo Kurtoa je bio nemoćan.

Panika se uvukla u tabor domaćih, napadi Jorgandžija, koji su sve vreme igrali viktoriju pred golom Kejlora Navasa, postajali su sve nervozniji, pa je postojala opasnost da Levante odnese bod iz Madrida.

Ali, trenutak nepažnje i penal koji je neustrašivi Kosta svojim 19. prvenstvenim pogotkom u sezoni pretvorio u konačnih 3:2 i osmu pobedu Atletika nad Levanteom u njihovih devet okršaja na Kalderonu. Žapci su poraz izbegli samo 2005. godine, ali nikada nisu slavili pred vatrenom madridskom publikom.

Atletiko posle 17 kola ima 46 bodova. Verovali ili ne - takav start sezone nisu imali ni u Realu čiji je rekord "skromnih" 44 boda.