"Lukavost na delu"

Kao na malom fudbalu: Briž "na kvarno" presudio Zebrama (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.12.15. | 16:27

Strelci za domaće bili su Žel Fosen i Abdulaj Dijabi

Lukavost na deluKlub Briž ne želi da dopusti Gentu da se odlepi! Sedma pobeda u nizu za Briž, protiv Šarlroe, došla je kao direktna posledica "ubilačkog" instinkta Žela Fosena i snalažljivosti Viktora Vaskeza i Abdulaja Dijabija koji su fantastičnom i lukavom akcijom iz prekida doveli domaćina do vođstva od 2:0. U samom finišu meča Roman Ferber je smanjio na gol zaostatka, a domaći su uspeli da promaše penal u 89. minutu prek Liora Rafaelova. Na kraju - 2:1.

Veliko samopouudanje ima Klub Briž. Vezao je sedam pobeda u šampionatu, a osim toga što postiže golove iz dobrih akcija iz igre kao u 8. minutu duela protiv Zebri kada je Fosen izašao sam ispred protivničkog gola i lako realizovao šansu. Ali, to samopouzdanje i umeće najbolje se videlo u 50. minutu meča kada je Viktor Vaskez kao na malom fudbalu "izbacio" Dijabija posle jednog faula na sredini terena, a ovaj je to znao da iskoristi.

Do kraja duela, gosti su smanjili rezultatski deficit na tri minuta pre kraja preko Roman Ferbera, ali nije imao snage da dođe do boda. Domaći su čak imali priliku da dođu do još ubedljivije pobede, ali je Lior Rafaelov promašio penal.

Briž se posle ovog trijumfa nalazi na prvoj poziciji na tabeli s 37 bodova koliko ima i aktuelni šampion Gent.