""
""

Karamele zagorčale život Vengeru i Tobdžijama: Na Gudisonu sve miriše na Ligu šampiona! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 06.04.14. | 16:22

Četa Roberta Martineza nastavlja da gazi sve pred sobom, a po prvi put još od 1. januara 1987. godine uspela je da postigne tri i više golova na četiri uzastopna meča!

Kako se sezona približava kraju igra Arsenala sve više puca po šavovima, a samim tim umanjuju se šanse da se ostvari neki pozitivni rezultat. Od borbe za titulu Tobdžije su se oprostile, a posle ubedljivog poraza od Evertona u velikom derbiju 32. kola na klimavim nogama je i četvrta pozicija, koja naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona - 3:0!

Puleni Arsena Vengera potpuno su razbijeni na Gudison Parku u meču u kojem ni jednog jedinog momenta nisu imali ozbiljnu šansu da ugroze gol Tima Hauarda. Odbrana je bila rasuta na sve strane, što se najbolje moglo primetiti kod prva dva pogotka, koja su pala posle dva dugačka pasa, po zemlji, pored kompletne zadnje linije! Interesantno, klub iz Londona je 20 od svojih 40 pogodaka primio upravo od najjačih timova lige - Čelsi, Everton, Liverpul i Mančester Siti!

S druge strane četa Roberta Martineza je od samog starta meča pokazala zube i još jednom dokazala da bi naredne sezone i te kako mogla da se zavijori čuvena mušema i zapeva pesma najjačeg klupskog takmičenja u Evropi!

Prvi pogodak pao je već u 14. minutu, kada je Bejns poslao prvoklasan pas u srce kaznenog prostora. Lukaku je pokušao, ali nije bio precizan, a gotovo niotkuda pojavio se Nejsmit, koji je jednu tešku loptu smestio u mrežu i zapalio atmosferu na tribinama.

U nastavku susreta gosti su samo povremeno uspevali da priprete, ali ništa ozbiljnije od toga. Domaćin je lagano gradio akcije i napadao gol Arsenala, a u trenucima kada se tome niko nije nadao, na scenu je stupio Lukaku, koji je u stilu svog idola, Didijea Drogbe "provozao" kompletnu odbranu rivala i smestio loptu u mrežu i tako samo još jednom pokazao u kakvog centarfora se pretvara mladi Belgijanac.

Gosti su i imale neke očajničke pokušaje u prvom delu igre da postignu gol, ali je Hauard ogromnu glavobolju zadavao Podolskom i Žiruu

Potpuni raspad sistema usledio je polovinom drugog poluvremena, kada je Mikel Arteta, posle pokušaja Nejsmita, smestio loptu u sopstvenu mrežu i tako potopio svaku nadu londonskog kluba u eventualni povratak. Jedinu pravu priliku u drugom poluvremenu Arsenal je propustio u finišu meča, kada je Okslad-Čembrlen pogodio prečku.

Everton je tako upisao šestu uzastopnu pobedu u Premijer ligi, a interesantno, poslednji poraz u svim takmičenjima Karamele su doživele upravo od Arsenala pre nešto manje od mesec dana, kada je u meču FA kupa rezultat bio 4:1.

Everton do kraja šampionata gostuje Sanderlendu, zatim dočekuje Kristal Palas i Mančester junajted, potom putuje na megdan Sautemptonu, da bi u poslednja dva kola igrao sa Mančester Sitijem na Gudisonu i na kraju ih čeka Hal. Pritom, Karamele imaju i meč manje u odnosu na četvrtoplasirani Arsenal, i samo bod manje.

S druge strane, Tobdžije u narednom kolu čekaju Vest Hem, zatim gostuju Halu, pa dočekuju Njukasl i VBA, da bi u poslednjem kolu putovali u Norič.