""
""

Kastro kao Van Basten! Golčina za špice nedovoljna za pobedu Sosijedada nad davljenikom iz La Korunje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.04.15. | 20:51

Urugvajski fudbaler postigao jedan od najlepših golova u Primeri ove sezone, ali Deportivo je bodom osvojenim u Baskiji pobegao iz opasne zone

Španija je na nogama, a podigao ju je Gonzalo Kastro, fudbaler Real Sosijedada golom na utakmici protiv Deportiva iz La Korunje (2:2). Pogodak koji je dao ličio je na gol legendarnog Holanđanina Marka van Bastena u finalu prvenstva Evrope 1988. godine.

Ovaj pogodak sigurno će se još mesecima vrteti na svim špicama i sigurno će ući u konkurenciju za gol sezone u Primeri.

Trenutak magije urugvajskog internacionalca desio se u 58. minutu i tada se činilo da će baskijski klub upisati četvrtu pobedu u poslednjih šest utakmica.

Naravno, nije loše podsetiti se kako je to izgledalo u originalnom izvođenju holandskog velemajstora pre skoro dve decenije.

Ipak, da se vratimo i na ovo veče i Baksijski zaliv. Slavlje domaćih navijača trajalo je, međutim, samo do 78. minuta, kada je Hoze Verdu Toće postigao drugi gol za Deportivo i, ispostavilo se kasnije, osigurao važan bod svojoj ekipi.

Deportivu je ovo bila deveta utakmica zaredom bez trijumfa u Primeri, a poslednji put ekipa iz Galicije trijumfovala je 6. februara na meču sa Eibarom.

Sosijedad je dobro otvorio utakmicu, a u 32. minutu sudija je svirao penal pošto je rukom u kaznenom prostoru igrao Hoze Rodrigez. Nije bilo dileme oko toga ko će da izvede najstrožu kaznu. To je posao Ćabija Prijeta i on ga je odradio na najbolji mogući način.

Samo osam minuta kasnije Deportivo je takođe dobio priliku da izvede udarac sa 11 metara. Heronimo Ruli je, poput Rodrigeza nešto ranije, loptu dirao rukom. Lukas je izveo penal, golman Sosijedada je odbranio, ali je iz drugog puta fudbaler Deportiva pogodio mrežu.