"Borha Valero"

Katanija namučila moćnu Fjorentinu, Pizaro sprečio iznenađenje, Ljajić ni na klupi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.08.13. | 22:32

Ekipa Vićenca Montele upisala vredene bodove protiv borbenog rivala – 2:1

Borha ValeroFjorentina je krenula onako kako su svi očekivali, ali igra u pojedinim trenucima meča sa Katanijom mora da zabrine Vićenca Montelu, koji na raspolaganju ima izuzetan igrački kadar. Viola je na otvaranju sezone u Seriji A savladala borbenog rivala sa Sicilije, ali je ekipa još uvek jako daleko od željene forme, što bi moglo da je košta na samom startu sezone – 2:1.

Izuzetno raspoložene navijače na stadionu Artemio Franki već u 14. minutu razgalio je Đuzepe Rosi, koji je upisao prvenac u ljubičastom dresu i to nakon asistencije Kvadrada.

Da domaćin neće tako lako do bodova bilo je jasno u 22. minutu, kada je mrežu Neta zatresao Barientos, ali je samo šest minuta kasnije stvari na svoje mesto vratio David Pizaro, efektnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Tempo meča značajno je opao ritam utakmice, a pogotku je nešto bliži bio domaći sastav, pre svih Mario Gomez koji se u nekoliko navrata nalazio u izglednim prilikama, ali nije bio precizan.

U ekipi nije bilo srpskog internacionalca Adema Ljajića, kojeg žele najveći italijanski klubovi. Vićenco Montela je još juče jasno poručio da više nema nameru da ga čeka i da u ovom trenutku nije u stanju da se skoncentriše na igru, pa Ljajića nije bilo ni na klupi za rezerve.

Gol de Rossi (Fiorentina) 1-0 vs Catania by ElEcoFutbolero
Gol de Pizarro (Fiorentina) 2-1 vs Catania by ElEcoFutbolero SERIJA A – 1. kolo

Verona - Milan 2:1 (1:1)