"Marsel Rise"

Keln matematički opstao, očajnom Šalkeu visi obraz i Liga Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.05.15. | 19:24

Laganih 2:0 na Rajn Energi Stadionu. Uvrede gostujućih navijača za dojučerašnje miljenike

Marsel RisePre samo desetak kola delovalo je da je jedino pitanje da li će Šalke uspeti da izbori direktan plasman u Ligu šampiona ili će morati da se pomuči preko kvalifikacija. Premotajmo koji mesec napred i Rudarima visi i plasman u Ligu Evrope. U 32. kolu Bundeslige Keln je razmontirao goste iz Gelzenkirhena i bio mnogo bolji no što pokazuje krajnji rezultat od 2:0.

Šalke, tim koji je na oproštaju od Lige šampiona ponizio Real sa onih 4:3 usred Madrida, da bi u narednih osam ligaških utakmica ostvario samo jednu pobedu, na Rajn Energi stadionu sve vreme je bio u potčinjenom položaju pa može da bude radostan i što nije pretrpeo ubedljiviji poraz. Jarčevi su ipak previše promašivali. U velikim utakmicama to bi ih skupo koštalo. Šalke međutim večeras nije izgledao kao tim za velika dela. Kao da je na teren istrčala neka sasvim drugačija ekipa od one iz Madrida.

Marsel Rise je u 34. minutu konačno otvorio goste pošto je svojim petim ligaškim pogotkom krunisao majstorsku kontru natrčavši na odbitak posle odbrane Ralfa Farmana

Nažalost po golmana Šalkea to nije bio jedini trenutak kada su njegovi saigrači iz poslednje linije zaboravili šta im je činiti. U 90. minutu još jedna furiozna akcija domaćeg tima i ponovo Jarčevi prvi stižu na odbitak. Razlika je samo u tome što je do lopte došao 21-godišnji Janik Gerhart. Doduše, razlika je i u tome što je drugi Kelnov gol bio neregularan i da je pao iz ofsajda. Ali koliko je Šalke večeras očajno igrao izgubio je i pravo da se žali.

Padeborn i Hambuger, davljenici koji se bore za opstanak u eliti, verovatno se raduju tome što će o sudbini odlučivati baš protiv Šalkea. Verder i Borusija Dortmund neočekivano su se namerili na Ligu Evrope. Šalke mora da odgovori.