"Teri"

Kiks Čelsija: Teri matirao Čeha na radost Liverpula, Sitija i Arsenala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.03.14. | 17:54

Kristal Palas prekinuo niz od pet mečeva bez pobede i zakomplikovao život Plavcima

TeriČelsi je na putu ka zacrtanom cilju – povratak titule na Stamford Bridž - naišao na minu i doveo lidersku poziciju u pitanje. Plavci su stigli na Selhurst park opijeni demonstracijom moći i više nego ubedljivom pobedom nad Arsenalom u minulom kolu (6:0), pa su pomislili da će se Kristal Palas samo skloniti, ali to se nije desilo. Trenutak odluke zbio se u 52. minutu, kada je Džon Teri u želji da reaguje i otkloni opasnost nesrećno matirao Petra Čeha i, kako se ispostavilo, postavio konačan rezultat – 1:0.

Krenuli su izabranici Žozea Murinja na sve ili ništa. Stezali su obruč oko domaćina, odbrana je ipak bila na visini, a kada je ona poklekla uvek se na pravom mestu našao golman Speroni. Argentinski čuvar mreže dovodio je do ludila ToresaOskaraAzaraMatića… Čelsi nikako nije uspevao da pronađe pravi put do gola, ali zato je Kristal Palas bio izuzetno blizu da zada završni udarac u 74. minutu, kada je Boateng savladao Čeha, ali se isprečila stativa.

Čelsi je ovim porazom zakoplikovao situaciju i pružio šansu Mančester Sitiju da ga stigne ili možda Arsenalu da se vrati u igru, naravno u zavisnosti od ishoda njihovog međusobnog duela, a i Liverpul svakako zadovoljno trlja ruke zbog njihovog kiksa.

Sautempton je u okršaju sredine tabele deklasirao Njukasl sa 4:0. Goleadu je otvorio i zatvorio Rodrigez, a strelci su još bili Lamber i Lalana.

Svonsi je takođe bio uspešan protiv Noriča – 3:0, a junak meča je Džonatan de Guzman. Holanđanin je u prvom poluvremenu postigao dva gola i gotovo utabao stazu za pobedu i beg sa ivice ambisa.

Prava drama viđena je na Hotornsu. VBA je imao sigurno vođsvo od dva gola prednosti, potom je dozvolio da Kardifu da ga stigne, a u nadoknadi vremena po jednom se zatresla mreža na obe strane i došlo je do podele bodova - 3:3.