""

Kiks Juventusa koji može skupo da košta, prelepa Sevilja kao na malom fudbalu se igrala sa Dinamom (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 02.11.16. | 22:43

Lion je sve zakomplikovao

Juventus je zastao, Sevilja nije i sada je u prednosti za plasman u osminu finala, ali i prvo mesto u grupi koje donosi veće šanse za lakšeg protivnika na žrebu pred nokaut fazu. Sevilji još bod fali da overi plasman u osminu finala, Juventusu je potrebno samo da savlada Dinamo u Torinu, ali to nije cela poenta…

Juventus je protiv Liona odirgao 1:1, ispustio pobedu i zabeležio kiks koji bi skupo mogao da ga košta. Podsetimo da su prošle sezone olako prokockali prvo mesto u grupi i otišli na Bajern koji ih je eliminisao. Sevilja je nastavila sa sjajnim partijama. Sampaolijev tim je uz prelep fudbal deklasirao Dinamo Zagreb  4:0.

Šampion Italije je imao pobedu na tacni pošto je poveo golom Gonzala Iguaina u 13. minutu iz penala. Pipita je postigao 100. gol otkako je došao u italijanski fudbal. Juve je kontrolisao situaciju, stvarao šanse i držao sve pod kontrolom. Ništa nije slutilo na iznenađenje. Ali promašene šanse Iguaina, Markizija, Mandžukića i ostalih su stigle na naplatu u 84. minutu kada je Gezal sjajno centrirao, a odbrana Juventusa očajno reagovala i pustila Tolizoa da glavom sa peterca pokvari jubilarni 100. meč Điđija Bufona u Ligi šampiona. Vremena za Juve više nije bilo i čak je mogao da doživi totalni nokaut u nadoknadi vremena kada je Lakazet bio u stopostotnpoj šansi, ali je Barzalji uspeo da izblokira.

JUVENTUS – LION 1:1 (1:0)
/ Iguain 13 penal - Tolizo 85/
Juventus (4-4-2): Bufon - Dani Alves, Barzalji, Bonući (od 68. Benatija), Evra - Kedira, Markizio, Sturaro, Pjanić (od 68. Aleks Sandro) - Iguain (od 83. Kvadrado), Mandžukić
Lion (4-4-2): Lopeš - Rafael, Diakabi, Mamana, Morel - Gezal, Gonalon, Tolizo, Ribus (od 70. Korne ) - Fekir (od 70. Darder), Lakazet

Ipak, sve su prilike da ćemo u međusobnom okršaju Sevilje i Juventusa u Andaluziji dobiti odgovor na pitanje ko sa prve pozicije ide u osminu finala i ko će dobiti lakšeg rivala u žrebu. Sevilja je očekivano lako došla do treće pobede. Zagrebački Dinamo je još jednom pokazao da je zalutao u elitno takmičenje. Ni formacija sa petoricom u odrbani nije pomogla hrvatskom šampionu da se odbrani od sjajne Sevilje.

Andalužani su napadali sa svih strana što je lična karta tima otkako je Horhe Sampoli došao na klupu. Ne zna se odakle preti veća opasnost u Sampaolijevom timu. U pojedinim trenucima, gosti nisu znali gde je lopta pored majstora fudbala poput Gansa, Vitola ili Vaskeza. Sevilja zaista ima nekolicinu prefinjenih tehničara u ekipi čije akcije su podsećale na one sa malog fudbala.

Sevilji je bilo potrebno petnaestak minuta da upali motore i da počne da melje hrvatski tim. Posle pola sata igre, Seviljin visoki presing se isplatio. Vijeto se poigrao sa Šildenefeldom i postigao peti gol u sezoni. Polako pronalazi formu posle kritika na početku sezone…

Nastavila je Sevilja da pritiska Modre i bilo je samo pitanje vremena kada će postići i drugi gol. To je postalo još očiglednije u 44. minutu kada je Petar Stojanović napravio glupost i zbog udaranja Vitola zaradio isključenje.

Ređale su se šanse i prelepe akcije pred golom Dinama i posle jedne takve majstorske kombinacije u 67. minutu je mrežu zatresao Eskudero. Seriju je nastavio Nzonzi golom glavom posle kornera, a tačku je stavio ben Jeder posle još lepe akcije u 87. minutu. Prelep fudbal igra Sevilja, a gostujući fudbaleri su jedva čekali da sudija svira kraj…

SEVILJA – DINAMO ZAGREB 4:0 (1:0)
/Vijeto 31, Eskudero 67, Nzonzi 80, Ben Jeder 87/
Sevilja (4-2-3-1): Riko – Marijano, Merkado, Rami, Eskudero – Kraneviter, Nzonzi – Vitolo (od 75. Sarabija), Ganso (od 75. Kijotake), Vaskez (od 61. Ben Jeder) - Vijeto
Dinamo Zagreb (5-4-1): Livaković - Stojanović, Sigali, Benković, Šildenfeld, Pivarić - Mašado (od 60. Perić), Sudani (od 46. Matel), Pavičić, Čorić (od 53. Šitum) - Fernandes