""
""

Klatenburg priznao da je oštetio Hal: Rekao je - bila je ruka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.02.17. | 16:57

„Neće mnogo sudija na svetu priznati svoju grešku, što jeste dobro, ali mi od toga ništa nemamo“, kaže Endi Robertson

Žestoko je Mark Klatenburg oštetio fudbalere Hala i to im je u lice rekao. Jedan od najboljih engleskih sudija potvrdo je da je, mimo propisa, priznao gol Aleksisa Sančeza u 34. minutu prve utakmice 25. kola Premijer lige.

Svi su videli da je Čileanac loptu u mrežu ugurao - rukom. Svi osim čoveka plaćenog da to vidi.
Sančez je igrao rukom. Pred početak drugog poluvremena, dok smo izlazili iz svlačionica, sudija nam se izvinjavao i rekao da je Aleksis dirao loptu rukom. Očigledno je pogledao TV snimak u pauzi, shvatio da je pogrešio“, rekao je za TV Skaj Endi Robertson, levi bek Hala.

Prepričao je detalje dijaloga sa deliocem pravde.
„Rekao nam je da nije sto odsto siguran. Zbog toga možemo da raspravljamo da li je trebalo da prizna gol, kad već nije siguran. Neće mnogo sudija na svetu priznati svoju grešku, to jeste dobro, mada mi od toga ništa nemamo“.

Škotski levi bek ima razumevanja za Klatenburga.
Toliko brzo se desilo da bi za bilo kog sudiju to bila teška odluka. Pomalo mi je i žao arbitra, međutim, na kraju krajeva ovakve odluke su nas „ubile“, jer da je bilo 0:0 posle prvih 45 minuta, verujem da bismo izdržali do kraja, osvojili bismo poen ili tri“, dodao je Robertson.

Šef struke Arsenala Arsen Venger, koji zbog suspenzije ni ovaj meč nije smeo da posmatra sa klupe, sažalio se na gostujuće fudbalere.
Žao mi je, ali na to nisam mogao da utičem. Čak nisam ni najbolje video sa tribina“, rekao je francuski stručnjak.

Podsećamo da je Mark Klatenburg u nadoknadi vremena isključio Sema Klukasa, dosudio jedanaesterac za Arsenal iz kojeg je Aleksis Sančez overio trijumf domaćina - 2:0.