"Fantastičan: Dirk Kajt"

Ko kaže da je za penziju? Majstor Kajt stavio tri komada Herenvenu! Vitese brojao do pet u Cvoleu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.10.15. | 18:35

Sjajni Fejenord slavio sa 5:2 na gostovanju, a svih pet golova postigli su u prvom poluvremenu. Tim iz Arnema demolirao Cvole na strani - 5:1

Fantastičan: Dirk Kajt

Fejenord je brutalno pregazio Herenven kao gost u devetom kolu Eredivizije sa 5:2 uz šou veterana Dirka Kajta, trostrukog strelca za slavni klub iz Roterdama.

Već na poluvremenu bilo je čak 5:0 za tim Đovanija van Bronkhorsta, koji se novom ubedljivom pobedom izdvojio na čelu Eredivizije sa Ajaksom (oboje imaju po 22 boda).

Sjajno prvo poluvreme otvorio je 35-godišnji Kajt, koji je već u sedmom minutu matirao golmana Muldera i zapušio usta kritičarima koji su letos napadali odluku slavnog kluba da vrati svog nekadašnjeg prvotimca. Kramer u 16 i Gustafson u 28. potpuno su razmontirali odbranu Herenvena i pripremili pozornicu za apsolutnog kralja kluba iz Roterdama.

Dobro su znali u Fejenordu zašto su vratili veterana iz Turske, koji je sa još dva gola u 32 i 39. minutu zaokružio ubedljiv trijumf gostiju. Svi golovi Fejenorda postignuti su posle lepih kombinacija, i bez obzira što su u finišu drugog poluvremena primili dva gola gosti su sigurno zadovoljni konačnim ishodom.

U uvodnom meču današnjeg dana Tvente je stigao do druge pobede u sezoni i bega iz opasne zone, pošto je kao domaćin savladao NEC golom Bijena u 68. minutu.

Den Hag nije uspeo da dođe do druge pobede na domaćem terenu u sezoni, pošto je fenjeraš De Grafšap autogolm Đanija Zuverlona odneo bod (1:1).

Sjajan fudbnalski dan u Erediviziji zatvorio je Vitese koji je kao gost u poslednjem meču ovog kola demolirao Cvole sa ubedljivih 5:1. Čak petorica različitih fudbalera upisali su se u strelce za ekipu iz Arnema, a na terenu su se našli i nekadašnji fudbaler Partizana Danilo Pantić, kao i bivši napadač Crvene zvezde Abiola Dauda, koji su ušli u igru u finišu meča, kada je konačan ishod uveliko bio poznat.

Posebno lep bio je prvi gol za goste koji je u osmom minutu iz slobodnog udarca postigao Luis Bejker momak koji nastupa za Vitese na pozajmici iz Čelsija.

Cvole – Vitese 1:5 (1:3)
/Lam 15 - Bejker 8, Solanke 21. penal, Kazaišvili 44, Olijnik 52. penal, Rašica 78/