"Šmekerski pogled Aleksandar Jankovića"

Ko kaže da se upornost ne isplati - Jankovićev Mehelen dva puta bio u minusu, na kraju slavio! Genk matirao Bajkovića iz prve šanse

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.02.15. | 21:45

Lirs nastavio po starom, Šarlroa i šesti put meč završio bez poraza, Vesterlo ubedljiv protiv Ostendea

Šmekerski pogled Aleksandar Jankovića

Pet utakmica, tri remija i dve pobede – Mehelen se probudio i ustalio svoju poziciju na zlatnoj sredini tabele Pro lige! Igrači Saleta Jankovića ostvarili su veliku pobedu na gostovanju Zulte Varegemu, pošto su slavili rezultatom 3:2, iako su dva puta jurili zaostatak!

Domaćin je poveo već u 4. minutu preko Žimbera, ali su gosti brzo uzvratili. U 16. minutu Hani je našao put do protivničke mreže i tako „zapalio“ igrače dva tima, koju su zaigrali u žestokom ritmu. Samo nekoliko trenutaka pre kraja prvog dela Mendi je iskoristio asistenciju Kaje i Varegem ponovo doveo u vođstvo, koje ni ovog puta nije bilo dugog veka.

Sredinom drugog poluvremena De Vite je uspeo da matira Bosuta i tako ubrizga novu dozu samopouzdanja u igru Mehelena. A, upravo je ovaj pogodak pokrenuo goste, koji su u poslednjih pola sata dali sve od sebe da dođu do pobede, što su na kraju i ostvarili. Igrao se 76. minutu, kada je Verdije doneo konačni preokret rezultata i stavio tačku na ovu izuzetno uzbudljivu utakmicu, koja Mehelen šalje na poziciju broj devet.

Taman što su vezali dve pobede, fudbaleri Lirsa nastavili su po starom! Posle poraza od Mehelena u prethodnom kolu, bivši tim Slaviše Stojanovića doživeo je neuspeh i u okršaju sa favorizovanim Genkom, koji je odneo tri boda i uknjižio 12. pobedu u sezoni – 2:0.

Katastrofalni početak domaćina najavio je ono što se na kraju i dogodilo – već u prvom ozbiljnijem napadu Genk je preko Šrijversa pronašao put do mreže i već u 3. minutu utakmice na semaforu menjao se rezultat. Uprkos nešto boljoj igri domaćina u nastavku, preokreta nije bilo. Minuti su prolazili, agonija je postajala sve veća, a taman kada su svi digli ruke, De Coler je u finišu susreta duplirao prednost i definitivno otklonio svaku sumnju,

Sergej Milinković Savić je bio u prvoj postavi, ali je zamenjen već na poluvremenu. Aleksandar Čavrić je meč odgledao sa klupe.

Nešto ranije Šarlroa je na svom terenu bio bolji od Lokerena rezultatom 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Tenmon u 54. minutu susreta. To je bila šesta vezana utakmica u kojoj Šarlroa nije doživeo poraz, što je učenika Felicea Macua poslao na šesto mesto na tabeli, koje garantuje borbu za titulu kroz plej-of.