""
""

Kod Turaka je sve za infarkt! Derdijok usrećio Tudora u 96. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 06.03.17. | 19:59

Prva pobeda hrvatskog stručnjaka na klupi Galatasaraja na gostovanju u Antaliji - 3:2

Tek iz trećeg pokušaja Igor Tudor je stigao do premijerne pobede na klupi Galatasaraja, a večeras je iščupao živu glavu u Antaliji gde više nema Samjuela Etoa, ali očigledno ima dobrih fudbalera. Posle velike borbe i 90 i kusur minuta na kraju pobeda gostiju i to sa igračem manje - 2:3 (1:2).

Lepo je počelo za Galatu. Već posle uvodnih pola sata na semaforu je stajalo 2:0 za goste zahvaljujući golovima štopera Brume i praćki napadača Derdijoka. Ali, domaćin je u samom finišu smanjio preko hitronogog Kamerunca Etamea, koji je ukrao loptu trpavom Brumi i stavio do znanja da se Antalija neće lako predati.

Nastavak je doneo novu ofanzivu domaćina, a posle lepe kombinacije pljemjker Kadah je još jednom matirao golmana Musleru. Razgoropadio se domaćin u drugom poluvremenu, a sreća je nekoliko puta bila saveznik ekipe Igora Tudora koja je dugo tražila svoju igru. Galata je kraj dočekala sa deset fudbalera, posle isključenja Brume, ali je pokazala da ima srce.

Uprkos brojčanom manjku napadali su gosti uporno, a u šestom minutu nadoknade desio se trenutak odluke. Iskusni Selčuk Inan je izveo slobodan udarac, lopta idealno pala na glavu Erena Derdijoka, a Švajcarac majstorski svojim drugim golom na meču (desetim u sezoni) doneo prvu radost hrvatskom treneru na klupi Galatasaraja.

Važna pobeda za Galatu koja se time primakla na šest bodova zaostatka za pozicijom broj dva koja vodi u kvlaifikacije za Ligu šampiona.