"Radamel Falkao"

Konačno pobeda: Posle dve izgubljene utakmice Monako savladao Nant (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.08.14. | 22:48

Falkao postigao jedini gol na meču krajem prvog poluvremena, Subašić odbranio penal

Radamel FalkaoSezona je krenula veoma loše za Monako, ekipa Leandro Žardima je dva puta poražena u prva dva kola Lige 1, a čedo Dimitrija Ribolovljeva je tek iz trećeg pokušaja osvojilo tri boda i to na gostovanju Nantu minimalnom pobedom – 1:0 (1:0).

A Kneževi su vrlo lako mogli da pretrpe još jedan poraz pošto je u 23. minutu dosuđen penal za domaćine pošto je golman Danijel Subašić oborio Bamua u kaznenom. Napadač je pre toga prevario dva čuvara, a pritom do 15. minuta nijednom nije dodirnuo loptu.

Serž Gakpe je preuzeo odgovornost, ali se Subašić iskupio i odbranio njegov udarac. Kako to obično biva igra je živnula posle nerealizovanog penala, Monako je počeo da dominira, a i tempo je prilično ubrzan. Jedini gol na meču je postignut u 45. minutu posle jedne polukontre Monaka po levoj strani – Kurzava je spazio ubacivanje Radamela Falkaa na drugoj stativi, odlično centrirao, a Tigar je glavom poslao loptu iza gol linije.

Gosti su preuzeli kontrolu nad utakmicom u drugom poluvremenu, ali je Nant živnuo u poslednjih 10 minuta i propustio dve odlične prilike, jednom je Bamu bio neprecizan, a drugi put je Hansen pogodio okvir gola.

LIGA 1 – 3. KOLO:

Evijan – PSŽ 0:0

Gengan – Marselj 0:1 (0:0)