Kopenhagen preživeo Kipar, junak je Santander! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 24.08.16. | 22:43

APOEL ima za čim da žali...

Trener Stale Solbaken je opet uveo Kopenhagen u Ligu šampiona

Uspeo je APOEL da nadoknadi minimalan poraz iz prvog meča u Danskoj, bio na pragu produžetaka i šanse da opet zaigra u Ligi šampiona, ali u eliti ćemo od ove sezone ponovo gledati Kopenhagen.

Danski prvak je uspeo da izvuče 1:1 u revanšu na Kipru što mu je uz minimalac iz prvog meča bilo dovoljno za plasman u Ligu šampiona. Junak plasmana u elitno takmičenje i nagrade od 15.000.000 evra je bio paragvajski napadač Federiko Santander koji je izjednačio u 86. minutu i ubio sve nade Kiprana o preokretu...

Gosti su odigrali pametno, disciplinovano i dobro čuvali prednost iz prvog meča. Iako je APOEL imao više loptu u nogama, prvo poluvreme je završio bez šuta u gol. Domaći su dodali gas u drugom delu igre, krenuli na sve ili ništa i stigao je gol koji je izazvao ekploziju oduševljenja na tribinama. Sotiru je umakao odbrani Danaca i uspeo da konačno nađe put do mreže rivala.

Ali osim što je dao krila Kipranima gol je upalio alarm i u redovima Kopenhagena. Trener Solbaken je vrlo brzo prešaltao orijentaciju tima sa defanzive na ofanzivu i Danci su počeli da jure gol spasa. U igru je ušao i naš Andrija Pavlović koji je u prvom meču presudio Kipranima, a ulogu junaka je preuzeo Santander koji je potpuno iskosa savladao golmana Vatermana koji je bio jako loše postavljen i skupo je koštao APOEL.

Vremena za dva gola Kiprana nije bilo i Santanderovim golom je sve rešeno...