Kralj je živ! Džoker Asensio, Ronaldovo koleno i sreća bacili PSŽ iz zone komfora na ivicu ambisa! (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sre. 14.02.18. | 22:38

Francuzi su 80 minuta bili bolji, a završili su u potpunom nokautu

Pari Sen Žermen je pokazao više od Real Madrida u prvom okršaju derbija osmine finala Lige šampiona, ali šampion Evrope ide na revanš sa 3:1! Zahvaljujući pobedničkom mentalitetu gomile velikih šampiona koji su patili u dobrom delu utakmice, ali su iznikli kada je bilo „minut do 12“. I pokazali da niko na svetu nema pravo da ni na minut otpiše dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope i najveći klub na svetu. Za PSŽ još jedno otreženjenje i bolno podsećanje da u Španiji ipak stanuju najbolji fudbaleri Evrope koji im se neće tek tako skloniti na zacrtanom putu popločanom petro dolarima do pehara sa ušima o kojem opseseivno sanjanju.

PSŽ je delovao gladnije uspeha, napadao opasnije, igrao tečnije, ali iskustvo prvaka Evrope, sreća koga ga je pogledala i fantastični džoker Asensio su režirali ishod zbog kojeg u Madridu mogu da pevaju. Real je posle preokreta savladao PSŽ 3:1 i obezbedio fantastičan rezultat pred revanš. Dobio je više nego što je zaslužio. U pojedinim momentima Real je bio impotentan i inferioran protiv jednog od najvećih izazivača za tron, ali i pravi šampion kada je bilo najpotrebnije.

REAL MADRID - PARI SEN ŽERMEN 3:1 (1:1)
/Ronaldo 45pen, 83, Marselo 86 - Rabio 33/
Stadion: Santijago Bernabeu. Sudija: Đanluka Roki (Italija)

REAL MADRID (4-3-3): Navas - Naćo, Varan, Ramos, Marselo - Modrić, Kros, Kazemiro (od 79. Lukas) - Isko (od 79. Asensio), Benzema (od 68. Bejl), Ronaldo.

PARI SEN ŽERMEN (4-3-3): Areola - Alves, Markinjos, Kimpembe, Berćiće - Verati, Lo Selso (od 84. Draksler), Rabio - Mbape, Kavani (od 66. Menije), Nejmar.

Po šansama, igri i želji za pobedom, PSŽ je večeras bio bolji. Ko zna kako bi se završilo da mladi Lo Selso nije častio Real penalom i dao mu veštačko disanje na 0:1. Ili da je sudija Roki pokazao na belu tačku u korist gostiju kada je Ramos u drugom poluvremenu na 1:1 zaustavio rukom šut koji je išao u okvir gola Reala.

Ali Zinedin Zidan je kupio pobedu sjajnim potezom sa uvođenjem Asensija u trenucima kada je PSŽ mislio da ništa više loše ne može da mu se desi , da kontorliše situaciju i da je Real srećan i zbog remija. A Real Madrid nikada i protiv nikoga neće biti zadovoljan remijem na Santjago Bernabeu. PSŽ je to naučio na teži način. Assistencije sjajnog rezerviste Asensija kod golova Ronalda u 83. i za Marsela u 86. minutu su nokautirale PSŽ i donele Realu ogromnu prednost pred revanš. Možda nezasluženu po igri, ali zasluženu zbog velikog preokreta u koji su verovali i one gladi za pobedom kada su na 2:1 jurišali u poslednjim minutima da grogiranim Svecima strpaju i dotuku ih.

Pari Sen Žermen je 80 minuta bio ravnoravan sa Realom, a u ogromnom delu i bolji tim. Hrabro je krenuo na pobedu i počeo idealno. Mbape je u 33. minutu preleteo Realov levi bek, uputio oštru loptu na peterac, Kavani je žurio, Naćo izbio ispred Nejmara, ali je naleteo Rabio i zakucao pod prešku. Modrić je zakasnio da isprati vezistu Parižana i gosti su krunisali bolju igru u prvih pola sata.

Hrabrio je Ronaldo saigrače, bodrila ih je i publika čiji živci su se istanjili prethodnih nedelja, ali je PSŽ nastavio da igra svoju igru i imao sjajnu šansu za 2:0 kada je Kazemiro klizećim startom zaustavio Kavanijev šut koji je išao u gol. A onda je krenuo Realov pritisak. Ronaldo je u finišu poluvremena imao šansu posle greške Areole, ali se završilo kornerom. Potom je Areola odbranio sjajan šut Benzeme, da bi na vrhuncu Realovog pritiska Lo Selso izgubio koncentraciju i častio Madriđane. Bespotrebno je povukao Krosa za vrat, sasvim dovoljno da Roki pokaže na belu tačku sa koje je Ronaldo udahnuo život prvaku Evrope. Portugalac je postao prvi igrač u istoriji Lige šampiona koji je postigao 100 golova za jedan klub. Od tih 100, iz penala je dao 14 po čemu je takođe rekorder.

Ali Pari Sen Žermenu primljeni gol nije smetao da u drugom poluvremenu opet napadne. Navas je zaustavio strašan šut Mbapea, da bi potom Ramos rukom zaustavio udarac Rabioa, ali sudija Roki nije pokazao na belu tačku. U nekoliko navrata su Nejmar i Mbape izazivali požar na polovini Reala i delovalo je da su gosti bliži pobedi.  Međutim, kada se PSŽ ispromašivao i pomislio da je remi suđen, probudio se Real Madrid!

Zidan je u 79. minutu povukao ključni potez kada je neprimetnog Iska zamenio Markom Asensijom, a momak sa Majorke sa dva poteza poslao PSŽ iz zone komfora na ivicu ambisu. Posle očajne defanzive gostiju, lopta je došla do Asensija na levom krilu. Mladi Španac je gađao „ničiju zemlju“ na petercu, naterao Areolu na grešku, a sreća poslala loptu na Ronaldovo koleno od kojeg se ista odbila u mrežu.

Čim je dao drugi, Real je jurnuo i po treći! Opet je sevnula Asensijova strela sa levog krila, lopta je došla do Marsela čiji šut je zakačio Markinjosa i završio u mreži uz dozu sreće...