"Sergej Kornilenko"

Krasnodar krenuo u napad na vrh, Kornilenko umalo ugasio Lokomotivu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 05.10.13. | 17:16

Ekipa iz Moskve gubila je sa 2:0 posle prvih 45 minuta, ali je do kraja uspela da stigne do boda

Sergej KornilenkoKako sezona odmiče, tako Krasnodar igra sve bolje. Ekipa Aleha Konana upisala je drugu uzastopnu pobedu i krenula u napad na sam vrh tabele. Pred Bikovima pao je Ural, koji je poražen sa 2:0.

Posle prvih 45 minuta nije bilo promena rezultata, a onda su gosti u roku od 19 minuta postigli dva gola i skočili na poziciju broj četiri. Mrežu Urala načeo je Žoaožinjo u 51. minutu utakmice, kada je iskoristio lepo ubačenu loptu Šipitsina sa desne strane i snažnim udarcem glavom zatresao mrežu.

Samo 13 minuta kasnije Pereira je prednost uvećao na 2:0 i tada je već sve bilo rešeno.

U susretu Krila Sovjetov i moskovske Lokomotive viđena su dva potpuno različita poluvremena. U prvom je domaćin pokidao rivala i preko Sergeja Kornilenka imao dva gola prednosti, dok je Lokomotiva u drugom poluvremenu uspela da konsoliduje redove i do 65. minuta potpuno anulira prednost.

Kornilenko je doveo domaćina u prednost sa bele tačke u 18. minutu, da bi u 39. iskoristio prelepu asistenciju Adžihindžala i povisio na 2:0. Ipak, svega 120 sekundi po startu drugog dela igre N'Doje je smanji na 2:1, da bi u 64. minutu Mikalik potpuno vratio Lokomotivu u život, međutim... Do kraja utakmice situacija se nije menjala, a jedino što možemo da izdvojimo jeste crveni karton Mikalika u poslednjim sekundama utakmice.