""
""

Kris Foj bacio senku na trijumf Građana: Sautempton oštećen dva puta, Kolarov asistirao, Jovetić pogađao (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 05.04.14. | 15:40

Vezista gostiju, Džej Rodrigez, verovatno je doživeo tešku povredu kolena, tačnije kidanje ligamenata, što, ako se ispostavi kao tačno, znači da će propustiti Mundijal u Brazilu

Fudbaleri Mančester Sitija nastavili su svoj trijumfalni pohod ka tituli šampiona Engleske, pošto su u premijernom derbi susretu 33. kola savladali Sautempton sa 4:1. Utakmicu su obeležile kontroverzne odluke glavnog sudije Krisa Foja, koji je kod prva dva pogotka domaćina bukvalno oštetio Svece. Prvo je dosudio nepostojeći penal, pa zatim nije reagovao kod "debelog" ofsajda u kojem se nalazio David Silva... U finišu prvog poluvremena igra ekipe Maurisija Poketina potpuno se raspala, što su Građani vešto iskoristili i došli do vrlo važne pobede.

Prvi znoj još uvek nije ni stigao da "probije" igrače, a rezultat je već bio 1:0. Edin Džeko se našao u jednom solo prodoru u blizini gola protivnika, Čejmbers ga je na potpuno početnički način zakačio, što je centarfor iskoristio da malo odglumi, a sudija Foj je "pao" na foru i dosudio, reklo bi se, nezaslužen jedanaesterac. Jaja Ture je bio bez greške sa kreča.

Gosti su dugo jurili izjednjačenje, pretili su golu Džoa Harta s vremena na vreme, a organizator gotovo svih napadačkih akcija bio je potencijalni reprezentativac Engleske, Džej Rodrigez. Ipak, posle jednog lošeg doskoka u igri bez kontakta Rodrigez je doživeo tešku povredu kolena, nakon čega je dobio veliki aplauz gotovo kompletnog Etihada.

U 36. minutu susreta Džeko je imao još jednu izvrsnu priliku da uveća vođstvo, ali je posle centaršuta Silve sa desne strane pogodio samo prečku.

Već u sledećem napadu Pablo Zabaleta je skrivio penal nakon kojeg je Riki Lambert bio precizan, za novo izjednačenje rezultata.

Do kraja prvog dela igre bilo je vrlo tesno i neizvesno, a onda su se dogodila četiri minuta noćne mre za Svece, koji su u tom vremenskom periodu primili dva pogotka i sebi zapečatili sudbinu. Doduše i drugi pogodak Sitija ide na dušu sudije Foja, tačnije njegovog pomoćnika, koji nije dosudio čist ofsajd u kojem se našao Silva. Španac je, u trenutku kada mu je Džeko prosledio loptu, bio sigurno bar tri metara u ofsajdu.

A onda, u četvrtom minutu produžetka, balkanska veza je stupila na scenu. Aleksandar Kolarov je posalo jedan izvstan centaršut sa leve strane i pogodio Džeka u "trepavicu", tako da nije imao problema da loptu sprovede u mrežu. Srpski reprezentativac je tako upisao šestu asistenciju ove sezone, što je više od svih bekova u Premijer ligi.

U nastavku susreta oba tima imala su po nekoliko sasvim solidnih prilika da zatresu mrežu. S jedne strane Džeko i Negredo, s druge Riki Lambert

Ali, rezultat se promenio tek u 81. minutu, posle akcije u tri poteza. Kompani je poslao jednu dugu loptu po zemlji ka Silvi, španski plejmejker je iz prve poslao u srce kaznenog prostora, a na pravom mestu našao se Jovetić, koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru.

Domaćin je do kraja imao još dve prilike da uveća razliku, ali rezultat se nije menjao. Siti sada ima 70 bodova, jedan više od Čelsija, a jedan manje od prvoplasiranog Liverpula, uz utakmicu manje od oba rivala.