""
""

KRUZEIROMANIJA: Lud gol i još luđe slavlje trenera za potpunu ludnicu u Belo Horizonteu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 20.09.13. | 14:22

Lider brazilskog prvenstva u velikom derbiju na fantastičan način savladao drugoplasirani Botafogo (3:0), uz neverovatan pogodak Niltona

Kruzeiromanija vlada u Belo Horizonteu! Domaći Kruzeiro sinoć je u velikom derbiju savladao drugoplasirani Botafogo sa ubedljivih 3:0 i pobegao mu sedam bodova na tabeli, a meč stadionu Magaljaeš Pinto obeležio je fantastičan pogodak 26-godišnjeg Nilotona Žuniora, koji je fenomenalno savladao Džefersona Galvaa u finišu prvog poluvremena.

Taj pogodak bacio je 40.000 domaćih navijača u potpuni trans, a svoj performans imao je i trener Kruzeira Marselo Oliveira, koji je svojim pristalicama priredio nezaboravan ples duž aut linije.

Potpuni tragičar ovog meča bio je legendarni Klarens Sedorf, koji je u 54. minutu promašio jedanaesterac za goste, koje je u samom finišu sa dva pogotka potpuno dokusurio Žulio Baptista.

Kruzeiro je u svojoj istoriji dva puta osvajao šampionsku titulu u Brazilu, a po svemu sudeći smeši mu se i treća.