"Fudbaleri Anderlehta"

Kuva u Belgiji! Mitar namestio pobedu Anderlehta, ali se ispromašivao na Kristal areni (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.02.15. | 19:56

Ljubičasti golom Stivena Defura prišli Brižu samo na bod zaostatka

Fudbaleri AnderlehtaVri na vrhu Pro lige! Kao retko kad u dosadašnjem toku sezone Anderleht je blizu Klub Briža. Šampion je pobedom nad Genkom (1:0) iskoristio kiks lidera u Gentu i primakao mu se samo na bod zaostatka, tri kola pre kraja regularnog dela prvenstva, posle kojeg se do tad osvojeni bodovi dele na pola, a prvih šest ekipa nastavlja borbu za titulu kroz plej-of.

Inspirisani porazom najvećeg konkurenta u borbi za tron, Ljubičasti su na Kristal areni podsetili na ekipu koja poslednje tri godine dominira belgijskim fudbalom. Razvijali su akcije, stvarali su šanse, stavili Lasla Koteleša pred svršen čin i jednim - u ovom slučaju izuzetno vrednim - pogotkom Stivena Defura podigli uzbuđenje na maksimum.

Defur je početkom drugog poluvremena iskoristio asistenciju Aleksandra Mitrovića i iz okreta matirao golmana Genka. Za povratak Anderlehta na trijumfalnu stazu, posle dva remija (sa Mehelnom u prvenstvu i Dinamo iz Moskve u Ligi Evrope).

Mitrović je upisao asistenciju, ali bi, ruku na srce, bilo pošteno konstatovati i da se ispromašivao. Imao je bar tri zicera da ranije obezbedi Anderlehtu tri boda, najbolju šansu kad je sam istrčao pred Koteleša, ali ga šut, očigledno, nije služio, pa je ostao na 11 golova i najbolji je strelac tima iz Brisela.

Genk, za koji je Sergej Milinković Savić odigrao ceo meč, a Aleksandar Čavrić poslednjih 25 minuta, ovim porazom je ostao na sedmoj poziciji, ali sa istim brojem bodova kao Šarlroa, pa će u preostale tri runde voditi žestoku bitku za plasman u doigravanje.